Rozpoczęły się prace przy rewitalizacji stawu retencyjnego na Świątkach

  • KW
  • 2017-08-03 10:41:06
Rozpoczęły się prace przy rewitalizacji stawu retencyjnego na Świątkach
  • Foto: TV Gawex

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęły się prace przy rewitalizacji stawu retencyjnego zlokalizowanego na Świątkach. Ten mały akwen wodny przez lata funkcjonował bez większego nadzoru, dlatego też jego stan pozostawia wiele do życzenia i wymaga gruntownego odnowienia.

Staw retencyjny przy ulicy Różanej ma nieco poniżej pół hektara. Akwen ten przez lata uległ zaniedbaniu - jest zamulony i już dawno przestał spełniać swoją funkcję, dlatego też powiat szczecinecki zdecydował się na jego rewitalizację. Dodatkowo wylewająca się z niego woda mogła zalać okoliczne grunty, co wiązałoby się z zagrożeniem i dodatkowymi kosztami.

Renowacji zostanie poddany nie tylko sam staw, ale również urządzenia melioracyjne oraz upustowe. Główne zadania będą polegać m.in. na odmuleniu stawu i odbudowaniu konstrukcji. Prace wykonuje firma z Kędzierzyna-Koźla, a całkowity koszt tego przedsięwzięcia to 99 630,00 zł brutto.

Komentarze (1)

KudłaTY 2017-08-03 20:06

Termin utworzony przez analogię do słowa teren (łac. terra = ziemia) od łacińskiego słowa aqua = woda[1][2]. Z tego względu zwrot akwen wodny jest pleonazmem, czyli błędem językowym[3].

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: