I Festiwal Motorowodny nad Trzesieckiem

  • KW
  • 2017-07-22 20:37:28
I Festiwal Motorowodny nad Trzesieckiem
  • Foto: TV Gawex

W sobotę (22.07) nad Trzesieckiem po raz pierwszy odbył się Festiwal Motorowodny. Organizatorem wydarzenia była Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Samorządową Agencją Promocji i Kultury.

Uroczyste otwarcie festiwalu odbyło się o godzinie 11:00 przy Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Wodniacy, przybyli na imprezę z wielu miast Polski, rywalizowali w dwóch konkurencjach - mistrz steru oraz slalom prędkościowy motorówek i skuterów. Zawody na najlepszego sternika odbyły się w dwóch kategoriach: motorówek i skuterów wodnych. Jak zaznaczają organizatorzy, w tej konkurencji nie moc miał znaczenie, a umiejętności sternika. Konkurs polegał na wykonaniu zadań oraz pokonaniu wyznaczonego toru w jak najszybszym czasie. Druga konkurencja, czyli slalom, również został przeprowadzony w dwóch kategoriach. Wygrywał ten, kto najszybciej dotarł na metę. 

Były również pokazy motorowodne: parasailing, czyli latanie na spadochronie holowanym przez motorówkę, pokazy sprzętu motorowodnego, przejażdżki na wodnych dmuchańcach, czy pokazy pływania narciarzy wodnych za motorówką. 

Zwycięzcy dzisiejszych konkurencji otrzymali pamiątkowe puchary.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: