Przebudowa ulicy Parkowej, Junackiej i Drzymały rozpocznie się we wrześniu

  • KW
  • 2017-07-21 13:12:14
Przebudowa ulicy Parkowej, Junackiej i Drzymały rozpocznie się we wrześniu
  • Foto: TV Gawex

Miasto Szczecinek przygotowuje się do przebudowy ulic w ścisłym centrum miasta. Mowa tu o ulicy Parkowej, Junackiej i Drzymały. Przetarg na to zadanie już został ogłoszony. Inwestycja ma na celu przede wszystkim usprawnienie komunikacji oraz stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych.

Ta informacja bez wątpienia ucieszy wszystkich kierowców w Szczecinku. Władze miasta przygotowują się do remontu kolejnych ulic znajdujących się w samym centrum. Tym razem dotyczy on ciągu ulic: Drzymały, Junackiej oraz wąskiej, dwukierunkowej ulicy Parkowej, która od lat sprawia wiele problemów. Jak zaznacza w rozmowie z nami Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas, decyzja, podjęta wiele lat temu o wykonaniu długiego deptaka od ulicy Wyszyńskiego do Sądu Rejonowego, podzieliła miasto na dwie części i skomplikowała komunikację. Teraz, przystępując do ww. zadania, władze miasta mają nadzieję na polepszenie komunikacji w centrum Szczecinka. 

Co ważne, podczas tej inwestycji ulica Parkowa wreszcie doczeka się remontu. W tym newralgicznym punkcie od wielu lat ruch samochodowy był bardzo utrudniony, na co wielokrotnie narzekali mieszkańcy miasta. Teraz ulica ma zostać poszerzona. Ulica Parkowa musi być ulicą dwukierunkową, a jest wąska. Robimy wszystko, aby ją poszerzyć, aby krawężniki były niskie i podczas mijania się samochodów można na nie wjechać bez problemu. Zrobimy też rondo na skrzyżowaniu ulicy Ordona z Parkową, żeby łatwiej było wyjechać i wjechać - wyjaśnia nam Jerzy Hardie-Douglas i zaznacza, że nie zabraknie również nowych miejsc parkingowych na tym terenie.

Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na sierpień (do 11 sierpnia br. jest termin zgłaszania ofert), natomiast pierwsze prace mają rozpocząć się we wrześniu.

Więcej szczegółów na ten temat Burmistrz Jerzy Hardie- Douglas opowie w Szczecineckim Programie Samorządowym, który wyemitujemy dzisiaj (21.07) po serwisie informacyjnym Echa Dnia w TV Gawex. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: