Dzień otwarty Od Nowa

  • KW
  • 2017-07-20 12:03:48
Dzień otwarty Od Nowa
  • Foto: Irena Maśniak

19 lipca w Środowiskowym Domu Samopomocy „Odnowa” odbyło się spotkanie w ramach realizacji Programu SPOŁECZNIK. Grupa nieformalna „pod skrzydłami” Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych w Bobolicach wraz z całą kadrą i uczestnikami zajęć swoją postawą chcą zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do skorzystania z oferty środowiskowego domu. Dzień otwarty jest krokiem w stronę nowych możliwości dla osób z niepełnosprawnościami obawiających się „wyjść” ze swojego domu.

Przedstawiono prezentację multimedialną, by zapoznać z ofertą i działaniami „w teorii”, po czym prezentację naszego ośrodka „w praktyce”. Zaproszeni goście byli w każdej pracowni, gdzie uczestnicy mówili o tym, czego się uczą, co robią, jak pracują i uczą się samodzielności. Podczas zajęć integracyjnych powstała wspólna praca, plakat „Poznajemy się Od Nowa”.

W końcu przyszedł czas na niespodziankę – Bogdan Trojanek i Zespół Terne Roma. Barwny występ poderwał do wspólnej zabawy i tańca. Na zakończenie, po tak atrakcyjnym dniu nie mogło zabraknąć poczęstunku w formie słodkiego kącika kawowego i uczty grillowej, które przygotowano w ramach terapii.

Zachęcamy: nasz Środowiskowy Dom Samopomocy „Odnowa” jest otwarty i dostępny dla każdej osoby, która potrzebuje wsparcia. Nie należy się wstydzić, warto do nas przyjść, realizujemy tu wiele ciekawych inicjatyw, uczymy się nawzajem, rozwijamy umiejętności i talenty, poszukujemy nowych talentów, pomagamy w usamodzielnianiu. Tworzymy dobre warunki do godnego życia społecznego, integracji, szacunku dla osób z niepełnosprawnościami. Nie wstydzimy, wychodzimy i spotykamy z otaczającą rzeczywistością społeczną, zapobiegając izolacji, dyskryminacji, a czynny udział naszych Uczestników zajęć jest tego świadectwem.

info: Irena Maśniak, Paulina Zielińska, Inga Lewicka, IPI – Grupa nieformalna z opiekunem SWIS w Bobolicach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: