Stadion lekkoatletyczny. Postępy w pracach budowlanych robią wrażenie

  • KW
  • 2017-07-19 12:13:25
Stadion lekkoatletyczny. Postępy w pracach budowlanych robią wrażenie
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Nie ustają prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego przy ZS nr 6 im. Stanisława Staszica na Świątkach. Dzisiaj plac budowy osobiście wizytował Starosta Krzysztof Lis w towarzystwie Dyrektor Wydziału Inwestycji Urszuli Paciorek.

Trzeba przyznać, że postęp robót jest imponujący. Budynek zaplecza został otynkowany z zewnątrz. W wewnątrz natomiast ku końcowi zbliżają się prace instalacyjne. Uwaga robotników skupia się również na instalacji kanalizacji deszczowej. Trwa montaż wlotów i wylotów, które w połączeniu ze zbiornikiem retencyjnym umożliwią  nawadnianie i odwadnianie płyty boiska. Warto przypomnieć, że alternatywnym sposobem nawadniania w przypadku długotrwałej suszy,  będzie także możliwość poboru wody z sieci kanalizacyjnej - relacjonuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Robotnicy pracują również przy zagospodarowaniu terenu. Znaczna jego część została oskarpowana i utwardzona kostką brukową. Kontynuowane są prace przygotowawcze związane z położeniem murawy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: