Staw retencyjny na Świątkach zostanie gruntownie odnowiony

  • KW
  • 2017-07-19 09:46:14
Staw retencyjny na Świątkach zostanie gruntownie odnowiony
  • Foto: TV Gawex

Staw na Świątkach już niedługo doczeka się liftingu. Ten mały akwen wodny przez lata funkcjonował bez większego nadzoru, dlatego też jego stan pozostawia wiele do życzenia i wymaga gruntownego odnowienia. Największym problemem, z którym trzeba się uporać to wylewająca się z niego woda. Jeśli prace nie zostaną podjęte odpowiednio szybko, może ona zalać okoliczne grunty.

Staw retencyjny przy ulicy Różanej posiada powierzchnię nieco poniżej pół hektara. Akwen ten przez lata uległ zaniedbaniu. Jest zamulony i już dawno przestał spełniać swoją funkcję, dlatego też powiat szczecinecki zdecydował się na jego rewitalizację. Renowacji zostanie poddany nie tylko sam staw, ale również urządzenia melioracyjne oraz upustowe (...). Główne zadania przy renowacji polegały będą na odmuleniu stawu i odbudowaniu konstrukcji - wyjaśnia w rozmowie z nami Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku i dodaje, że podczas ostatniego z posiedzeń Zarządu Powiatu Szczecineckiego podjęto decyzję, iż zadanie to zostanie powierzone firmie z Kędzierzyna-Koźla.

Renowacja stawu musi być zrealizowana z jeszcze jednego ważnego powodu. A mianowicie istnieje zagrożenie, że wylewająca się z niego woda może zalać okoliczne grunty, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia to 99 630,00 zł brutto. Powiat szczecinecki nie przewiduje powiększenia stawu retencyjnego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: