51. Międzynarodowy Festiwal Organowy w Szczecinku

  • KW
  • 2017-07-18 12:09:38
51. Międzynarodowy Festiwal Organowy w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Organowego, organizowanego przez Filharmonię Koszalińską, odbywają się koncerty organowe w dziewięciu miastach, w tym także w Szczecinku. Jeden z takich koncertów odbył się w niedzielę, 16 lipca w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku .

Uroczysta inauguracja festiwalu odbyła się w Koszalinie, 7 lipca. Międzynarodowy Festiwal trwa dwa miesiące, a koncerty w ramach tego wydarzenia mają miejsce w Koszalinie, Białogardzie, Bobolicach, Darłowie, Dźwirzynie, Mielnie, Sarbinowie, Szczeglinie i w Szczecinku. W Szczecinku wysłuchać mogliśmy gry na organach Marka Vrabla oraz śpiewu zespołu wokalnego księży solistów Servi Domini Cantores.

Marek Vrabel zagrał między innymi II sonatę Mendelsshona oraz prawykonanie wielkiej Fantazji Organowej. Księża z zespołu Servi Domini Cantores zaczęli od pieśni modlitewnych, następnie każdy zaśpiewał jedną arię operową, a na bis zaśpiewali „O sole mio”.

Dla tych, którzy nie mieli okazji wysłuchać artystów oraz ci, którzy z przyjemnością poszli by raz jeszcze na koncert, mamy dobrą wiadomość - kolejny koncert odbędzie się 13 sierpnia. Na organach zagra Ewa Polska, a śpiewać będzie męski zespół muzyki cerkiewnej z Serbii.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (18.07) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Komentarze (1)

12345 2017-07-18 20:04

Nie było to prawykonanie ;)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: