"Plac zabaw naszych marzeń" i ''Dzika integracja'' - prace w ramach lokalnych inicjatyw podsumowane

  • KW
  • 2017-07-17 14:17:08
"Plac zabaw naszych marzeń" i ''Dzika integracja'' - prace w ramach lokalnych inicjatyw podsumowane
  • Foto: TV Gawex

14 lipca w Godzimierzu i 15 lipca w Dzikach odbyły się pikniki. Były to imprezy podsumowujące prace w ramach Inicjatyw Lokalnych Rewitalizacji na terenach gmin województwa zachodniopomorskiego, znajdujących się w specjalnej strefie włączenia.

W ramach tego projektu, w gminie Szczecinek, gminie Grzmiąca i gminie Barwice realizujemy tak zwane inicjatywy społeczne (...). Nie polegają one na wprowadzeniu jakiejś puli pieniędzy i kupieniu gotowca, tylko na zaangażowaniu mieszkańców, aby mogli stworzyć coś wspólnie i być wspólnie za to odpowiedzialnymi - mówi nam Lidia Pieńkos, animatorka lokalna KARR S.A. Gminy projekty realizują w ramach porozumienia z Koszalińską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. i Fundacją Nauka dla Środowiska. 

Piątkowe spotkanie mieszkańców Godzimierza to podsumowanie 3-miesięcznych prac. Udało nam się w toku wszystkich spotkań wypracować pomysł, w co chcielibyśmy zainwestować przeznaczoną kwotę rzędu 20 tysięcy złotych. Mieszkańcy przygotowali teren, wybrali i zakupili urządzenia do zabawy - dodaje nasza rozmówczyni i zaznacza, że to jeszcze nie wszystko, gdyż niebawem na tym terenie powstanie siłownia zewnętrzna oraz przeniesiony zostanie ''stary'' plac zabaw.

Podczas pikniku nie zabrakło poczęstunku, dokonano też pierwszych nasadzeń drzewek, były również pokazy udzielania pierwszej pomocy przez OGR Tadmed Szczecinek oraz wspólna zabawa.

Tego typu piknik dzień później odbył się również w miejscowości Dziki, gdzie pod hasłem ''Dzika integracja'' mieszkańcy podsumowali, wypracowane wspólnie, lokalne przedsięwzięcia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: