Marcelin. Kierujący Fiatem Ducato przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h

  • KW
  • 2017-07-17 13:10:29
Marcelin. Kierujący Fiatem Ducato przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h
  • Foto: TV Gawex

Mimo powtarzających się apeli policjantów o zachowanie rozwagi na drodze, nadal zatrzymywani są kierowcy, którzy nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności zarówno karnej, jak i moralnej, ciążącej na nich za łamanie prawa. Szczecineccy policjanci zatrzymali kolejną osobę, która nie dostosowała prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym.

W piątek (14.07) policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej jednostki w miejscowości Marcelin zatrzymali do kontroli drogowej 33 – letniego kierującego pojazdem ciężarowym marki Fiat Ducato. Kierujący najwyraźniej zapomniał o obowiązujących przepisach, które powodują, że kiedy na obszarze zabudowanym przekroczona dopuszczalna prędkość jest większa niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące.

Przeprowadzony przez mundurowych pomiar wskazał przekroczenie przez kierującego dozwolonej pięćdziesiątki o 73 km/h. Mężczyzna zgodnie z przepisami stracił uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące, co więcej został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych - informuje sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku. Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i pozostałych uczestników ruchu - dodaje.

Komentarze (1)

wzorowy k 2017-07-19 22:35

Też mi sukces.... Twierdze, że co najmniej 1 prawo jazdy dziennie powinno być zatrzymywane w samym Szczecinku. Policja łapie tam gdzie może w łatwy sposób poprawić sobie statystyki - bo przecież tylko one obecnie się liczą.... Natomiast ich statystyki nie poprawiają bezpieczeństwa i komfortu życia w Szczecinku. Ogniwo ruchu do restrukturyzacji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: