Remont szczecineckiej Szkoły Muzycznej z opóźnieniem

  • KW
  • 2017-07-17 12:55:08
Remont szczecineckiej Szkoły Muzycznej z opóźnieniem
  • Foto: TV Gawex

Remont w szczecineckiej Szkole Muzycznej trwa już od kilku tygodni. Prace związane są z termomodernizacją obiektu, czyli między innymi wymianą instalacji elektrycznej i cieplnej, remontem podłóg, dachu, klimatyzacji oraz wentylacji. Na czas trwania prac remontowych szkoła została przeniesiona do budynku po Zespole Szkół nr 3.

Zabytkowy budynek szczecineckiej Szkoły Muzycznej stopniowo przechodzi prace remontowe. W 2016 roku zakończyła się inwestycja dotycząca nowoczesnej, przeszklonej klatki schodowej. Aktualnie trwają prace termomodernizacyjne, dzięki którym szkoła zaoszczędzi między innymi na energii cieplnej. W tej chwili udało się zdemontować całą instalację cieplną, jak i przygotować instalację elektryczną i wyrównać posadzki na parterze budynku - mówi nam dyrektor Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga Włodzimierz Piesiak.

Niestety prace remontowe nie idą zgodnie z planem. Już wiadomo, że cała inwestycja znacznie się opóźni. Związane jest to przede wszystkim z błędami w dokumentacji projektowej oraz nieuwzględnieniem informacji odnośnie akustyki. Umowa była taka, że wykonawcy mieli zrobić wszystko w 80 dni, czyli do 20 sierpnia. W tej chwili mówi się realnie o połowie października (...). Opóźnienia związane są ze słabą dokumentacją projektową, która wymaga uzupełnień. Brakuje w niej też niektórych prac, które muszą być wykonane, aby szkoła mogła funkcjonować bez zastrzeżeń - dodaje W. Piesiak.

Ponieważ ministerstwo od marca miało problem z wyborem inspektora nadzoru, dopiero w minionym tygodniu pojawił się on na budowie. Podczas spotkania ze specjalistą, w którym udział wzięli przedstawiciele Szkoły Muzycznej oraz wykonawcy i inwestorzy omówiony został postęp prac. Zanim zakończy się remont, szczecinecka Szkoła Muzyczna będzie nadal funkcjonować w budynku byłej „budowlanki”.

Remont szczecineckiej Szkoły Muzycznej z opóźnieniem

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: