Pies pogryzł psa oraz ostrzeżenie o Barszczu Sosnowskiego w Szczecinku

  • KW
  • 2017-07-17 10:09:35
Pies pogryzł psa oraz ostrzeżenie o Barszczu Sosnowskiego w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 10.07.2017 r. do 16.07.2017 r. strażnicy podjęli 145 interwencji w stosunku do 112 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 26 zdarzeń, z czego w 24 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

10.07.2017 strażnicy odłapali lub przejęli od mieszkańców cztery psy, które przewieziono do schroniska dla zwierząt.

13.07.2017 około godziny 20:30 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o pogryzieniu psa przywiązanego do barierki przez owczarka niemieckiego, wyprowadzanego przez właściciela bez kagańca i smyczy. Na miejscu ustalono adres sprawcy. Na miejscu przyznał się do niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu psa i odmówił przyjęcia mandatu karnego w związku, z czym zostanie na niego sporządzony wniosek o ukaranie. Przypominamy, że obowiązkiem właścicieli psów jest wyprowadzanie ich na smyczach, a psów agresywnych dodatkowo w kagańcach. Wypuszczanie w miejscach publicznych, a zwłaszcza często uczęszczanych jest skrajną nieodpowiedzialnością. Oprócz odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, którego właściciel psa się dopuścił może dodatkowo ponieść koszty odpowiedzialności cywilnej. W tym przypadku koszty leczenia psa, a w przypadku pogryzienia człowieka finałem może być sprawa karna i potężne odszkodowanie.

14.07.2017 r. około godziny 8:00 na plac Wolności wjechał samochód, którego kierujący pojechał przez fontannę w wyniku czego samochód się zapadł. Do jego wyciągnięcia użyto ciężkiego sprzętu.

W ostatnim okresie coraz częściej otrzymujemy informacje o „Barszczu Sosnowskiego” rosnącym na obrzeżach Szczecinka. Jest to roślina, która w okresie letnim, szczególnie w dni o wysokiej temperaturze, stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi z uwagi na swoje parzące właściwości. Właściciele, zarządcy terenów, na których ta roślina rośnie mają obowiązek ją zwalczać.

16.07.2017 - zabezpieczenie imprezy „Spotkania z folklorem”.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: