Wiadukt do rozbiórki. Będą utrudnienia i objazd

  • KW
  • 2017-07-13 14:43:10
Wiadukt do rozbiórki. Będą utrudnienia i objazd
  • Foto: TV Gawex

W związku z budową obwodnicy Szczecinka jeszcze w tym miesiącu zostanie zamknięty wiadukt przy ulicy Koszalińskiej i Bugno, niedaleko Urzędu Pracy. Na jego miejscu powstanie nowa, o wiele dłuższa platforma, która zostanie oddana do użytku dopiero w 2018 roku.

Pierwsze prace przy budowie szczecineckiej obwodnicy w ciągu drogi S 11 o długości 12 km rozpoczęły się w marcu bieżącego roku. Jest to jedna z największych inwestycji w Szczecinku, która pochłonie 323 miliony złotych. W ramach realizacji tej inwestycji powstanie 13 obiektów mostowych, cała sieć dróg wspomagających, przepustów oraz zbiorników retencyjnych. Niestety, budowa obwodnicy to wiele utrudnień dla kierowców. Jeszcze w tym miesiącu zostanie zamknięty wiadukt znajdujący się przy ulicy Koszalińskiej, a następnie rozpocznie się jego rozbiórka. 

Podczas prac mieszkańcy Bugna, Trzcinna i Gałowa będą musieli poruszać się objazdem, który wyznaczony zostanie przez drogę krajową nr 11 w kierunku Koszalina. Następnie za wiaduktem objazd prowadził będzie drogą biegnącą w prawo, zlokalizowaną wzdłuż torów kolejowych aż do ulicy Bugno.

Dokładny termin zakończenia budowy nowego wiaduktu oraz jego otwarcie dla ruchu drogowego zależy przede wszystkim od postępu prac prowadzonych przez wykonawcę. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na jesień 2018 roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: