Sukcesy zawodników STS Pomerania Szczecinek

• 2017-07-12 11:41:53

Magdalena Tomczak – Gołowicz i Bartosz Jarosz, zawodnicy STS Pomerania Szczecinek, uczestniczyli w Bałtyckich Igrzyskach Młodzieży na Białorusi. Ich występ należy uznać za bardzo udany - Magda biegała na dystansie 80 metrów przez płotki i na ostatniej zmianie biegu sztafetowego 4 x 100 m zdobyła wraz z koleżankami brązowy medal. Bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Jarosz w biegu na 300 metrów kończąc rywalizację na 2 miejscu. Drugi srebrny medal wywalczył w sztafecie 4x100.

Także w ostatni weekend Toruń był gospodarzem 71. Mistrzostw Polski U-20 w lekkiej atletyce. W ostatnim dniu zawodów Wiktor Santkiewicz reprezentant STS Pomerania, w biegu na 110 m przez płotki zdobył srebrny medal z wynikiem 13,98. Wiktor jest tegorocznym maturzystą i wychowankiem Jakuba Juniewicza. Już we wtorek rano zawodnik i trener udali się na zgrupowanie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Bezpośrednio ze Spały do Grosseto we Włoszech reprezentacja Polski wylatuje na 24. Mistrzostwa Europy U20.