Uwaga na intensywne opady deszczu!

  • KW
  • 2017-07-12 10:00:19
Uwaga na intensywne opady deszczu!
  • Foto: TV Gawex

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem intensywnych opadów deszczu na obszarze województwa zachodniopomorskiego.

Intensywne opady deszczu wystąpią od godz. 14:00 dnia 12.07.2017 do godz. 06:00 dnia 13.07.2017. Prognozuje się opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm. Możliwe burze.
Stopień zagrożenia 1 (w skali 3 stopniowej).

W związku z powyższym, zaleca się:
1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.
2. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsc pobytu, aż do ustąpienia opadów. Jeżeli opadowi towarzyszyć będzie gradobicie, odsunąć się od okien, a przebywając na zewnątrz, skryć się w bezpieczne miejsce.
3. Biwakując w bezpośrednim sąsiedztwie brzegów rzek i jezior, natychmiast przenieść obóz w wyżej położone, bezpieczne miejsce.
4. Zrezygnować z podróżowania samochodem. Jeżeli podróż jest konieczna unikać przejeżdżania przez rozległe kałuże, pod wiaduktami i podziemnymi ciągami komunikacyjnymi.
5. Nie parkować samochodów nad studzienkami ściekowymi i w rejonach, które mogą ulec zalaniu.
6. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: