[WIDEO] Nowe i stare Świątki? Część mieszkańców chce podziału

  • KW
  • 2017-07-12 10:48:01
[WIDEO] Nowe i stare Świątki? Część mieszkańców chce podziału
  • Foto: TV Gawex

Czy mieszkańcy domków jednorodzinnych położonych w nowej części Świątek stworzą osobną dzielnicę? Pismo w tej sprawie trafiło do ratusza i temat podejmowany był na poniedziałkowej (10.07) sesji Rady Miasta. Wniosek nie wzbudził jednak entuzjazmu radnych i został on zaopiniowany negatywnie.

Świątki zostały przyłączone do Szczecinka 1 stycznia 2010 roku. Od tego czasu dzielnica zaczęła się rozwijać, czego efektem jest między innymi powstanie kilkudziesięciu domków jednorodzinnych, zlokalizowanych tuż przy jeziorze Trzesiecko. W ostatnim czasie właśnie od nowych mieszkańców Świątek wpłynął do szczecineckiej Rady Miasta wniosek o oddzielenie ich części osiedla. Wpłynął wniosek mieszkańców dzielnicy Świątek, tzw. nowego osiedla, którzy chcieliby, aby założyć na ich terenie radę osiedla. Jest to niestety osiedle, gdzie mieszkają jedynie 42 osoby, w tym tylko 29 osób jest uprawnionych do głosowania (...). Jest ono zbyt małe, żeby stanowić samodzielną radę i wniosek został zaopiniowany negatywnie - wyjaśnia nam Katarzyna Dudź, Przewodnicząca Rady Miasta Szczecinek.

Po co więc mieszkańcom domków jednorodzinnych podział osiedla i stworzenie nowych i starych Świątek? Najprawdopodobniej chodzi o to, by mieć realny wpływ na rozwój swojej okolicy. Jak zaznacza Katarzyna Dudź, bardzo ważny jest tu udział mieszkańców w kolejnych wyborach i zaangażowanie w pracę rady osiedla. O to, co na temat ewentualnego podziału osiedla sądzą mieszkańcy tej części miasta, zapytaliśmy osobiście. Zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału wideo.

Komentarze (2)

BOLEK 2017-07-12 18:59

PAWŁOWICZE W AKCJI !

Bobby 2017-07-12 20:03

Nuworysze chcą się grodzić:))))Nie będę się z wsiokami zadawać:))))Oni z wyższych sfer, a parę lat temu srać chodzili za chałupę:)))

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: