Złocieniecki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz internat w remoncie

  • KW
  • 2017-07-12 07:44:12
Złocieniecki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz internat w remoncie
  • Foto: Powiat Drawski

Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wizytował remontowane budynki internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu przy ulicy I Dywizji Wojska Polskiego, a także obiektu szkolnego ZSP przy ulicy Okrzei. Wszystkie roboty budowane zostaną zakończone przed pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego.

Remontujemy internat i samą szkołę – informuje Starosta. Chcemy, aby młodzież, rodzice i nauczyciele byli zadowoleni, ale również dumni. Nakłady łączne przekroczą 210 tysięcy złotych. Stawiamy na młodzież, stawiamy na edukację, stawiamy na przyszłość. Chcemy, aby młodzi ludzie tu się uczyli, tu pracowali i tu założyli rodziny. Nasza przyszłość to młode pokolenie.

W spotkaniu uczestniczyli również Wicestarosta Jacek Kozłowski oraz Dyrektor ZSP w Złocieńcu Beata Miszewska- Kozłowska. W budynku internatu (na pierwszym piętrze) trwają intensywne prace modernizacyjne, mające na celu podniesienie standardu pokoi poprzez wykonanie łazienek w każdym z pomieszczeń zajmowanych przez uczniów. Drugie piętro od września 2017 roku zmieni właściciela i zostanie przeznaczone na internat Zespołu Placówek Terapeutyczno- Edukacyjnych w Bobrowie. Tu również w większości pomieszczeń powstaną indywidualne łazienki, poprawią się także warunki pobytu kadry pedagogicznej. Roboty budowlane wykonywane są przez firmę Stanisława Kacianowskiego, pod bezpośrednim nadzorem Inżyniera Powiatu Mirosława Szulista. Wartość umowna robót wynosi 150 000 zł brutto.

Druga część wizyty odbyła się w budynku szkolnym ZSP przy ulicy Okrzei, gdzie za kwotę 60 000 zł odmalowane zostaną ściany i sufity I piętra szkoły, zaś pomieszczenie auli odzyska dawny blask poprzez cyklinowanie i lakierowanie istniejącego parkietu. Roboty budowlane w budynku szkolnym są kontynuacją prac z roku 2016.

info: Powiat Drawski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: