Wypłacali gotówkę za pomocą skradzionej 77-latce karty bankomatowej i pinu

  • KW
  • 2017-07-11 10:16:19
Wypłacali gotówkę za pomocą skradzionej 77-latce karty bankomatowej i pinu
  • Foto: TV Gawex

Kryminalni z I koszalińskiego komisariatu zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy wypłacili z nieswojego konta bankowego prawie 3 tysiące złotych. Wypłat i opłat za zakupy dokonywali za pomocą numeru PIN, który znajdował się na karcie.

Brak ostrożności doprowadził do tego, że konto 77-letniej koszalinianki uszczuplone zostało o około 3 tysiące złotych. Jak ustalili policjanci w ciągu tylko kilku dni, ktoś za pomocą karty bankomatowej i przypisanego do niej numeru PIN wypłacił wspomnianą gotówkę. Policjanci w trakcie prowadzonych w sprawie czynności zabezpieczyli zdjęcia z monitoringu, w tym również miejskiego, na których uwiecznione były sylwetki sprawców. Na tej podstawie, po gruntownej analizie zapisu i intensywnych czynnościach operacyjnych, policjanci wytypowali złodziei. Okazało się, że jest to kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 21-36 lat, którzy w sposób nieuprawniony weszli w posiadanie karty i zabezpieczającego go numeru - wyjaśnia podkom. Monika Kosiec z koszalińskiej policji.

Korzystając z bankomatów na terenie miasta wypłacali pieniądze, które finalnie wydali na swoje potrzeby. Płacili również kartą za drobne zakupy w marketach. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili miejsce ich przebywania i zatrzymali sprawców. Łącznie usłyszeli oni ponad 30 zarzutów oszustwa i kradzieży z włamaniem, zagrożonych karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: