Przewrócony kajak i żaglówka, powalone drzewa oraz zdarzenia drogowe

  • KW
  • 2017-07-11 07:22:41
Przewrócony kajak i żaglówka, powalone drzewa oraz zdarzenia drogowe
  • Foto: OSP Czaplinek

10 lipca dla czaplineckich strażaków był dość pracowity. Walczyli oni ze skutkami burz, które przeszły nad regionem. Około godziny 14:58 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana jednocześnie do dwóch zdarzeń - przewróconej żaglówki na jeziorze Drawsko oraz do wiatrołomu blokującego DK nr 20 w okolicach miejscowości Niwka. Jak się później okazało, na tym się nie skończyło.

Jeden zastęp z łodzią motorową wypłynął w kierunku ośrodka wypoczynkowego Drawtur w celu lokalizacji przewróconej żaglówki. W trakcie poszukiwań wpłynęło zgłoszenie o przewróconym kajaku w okolicach plaży miejskiej. Po sprawdzeniu linii brzegowej jeziora okazało się, że zarówno żeglarze, jak i kajakarz bezpiecznie schronili się w marinach. W tym samym czasie drugi zastęp został skierowany w okolice miejscowości Niwka na DK nr 20. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że drzewo spadło na jezdnię, w które następnie uderzył samochód osobowy. Siła uderzenia była tak duża, że w skodzie wystrzeliły poduszki powietrzne. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń - relacjonują czaplineccy strażacy.

Kolejny zastęp został skierowany na ul. 5-ciu pomostów w Czaplinku w celu usunięcia powalonego drzewa blokującego drogę. Następnie zastęp ten został skierowany na ośrodek Drawtur, w którym spadły dwa drzewa - w tym jedno na tzw. domek holenderski.

Kolejnym wezwaniem tego dnia był wypadek drogowy w okolicy miejscowości Karsno (DK 20). W drodze do tego zdarzenia zastęp najechał na kolejny wypadek (około 300 metrów od pierwotnego wezwania). Zadaniem strażaków w obu działaniach było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz pomoc medyczna i psychiczna poszkodowanym do czasu przybycia służb medycznych.

Jak podaje OSP Czaplinek, w działaniach trwających 4 godziny udział brało: 5 zastępów OSP Czaplinek, 1 zastęp JRG Drawsko Pom., z-ca Komendanta PSP, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz 2 radiowozy policji.

Byłeś świadkiem wydarzenia wartego uwagi? Coś działo się na Twoich oczach? Uwieczniłeś to na zdjęciach lub filmie? Skontaktuj się z nami: www.gawex.pl/cynk lub www.facebook.com/gawexmedia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: