[FOTO] "Wakacyjna Zadyma" na Strefie Aktywnego Wypoczynku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-10 14:02:49
[FOTO] "Wakacyjna Zadyma" na Strefie Aktywnego Wypoczynku
  • Foto: TV Gawex

W sobotę (8 lipca) w Strefie Aktywnego Wypoczynku odbył się piknik przeprowadzony pod nazwą Wakacyjna Zadyma, zorganizowany przez Fundusz Tratwa Szczecinek w ramach programu Społecznik. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji i konkursów między innymi: malowanie twarzy, dmuchane zamki, warsztaty kulinarne oraz zabawy ruchowe.

Wakacyjna nuda? Nie w Szczecinku. Dzieci i młodzież z naszego miasta nie mogą narzekać na brak zajęć w okresie letnim. Kolejną atrakcję przygotował Fundusz Tratwa Szczecinek. Wakacyjna Zadyma to cykl spotkań skierowanych do dzieci i młodzieży ze Szczecinka oraz wszystkich przyjezdnych. Inauguracja programu odbyła się 8 lipca, w Strefie Aktywnego Wypoczynku.

Dzisiejszy piknik to dopiero początek realizacji z cyklu zajęć wakacyjnych, które kierujemy do dzieci i młodzieży, mieszkańców Szczecinka oraz miłych gości, którzy w Szczecinku odpoczywają. Chcemy tą Stefę Aktywnego Wypoczynku zagospodarować jako miejsce Wakacyjnej Zadymy. Zadyma ta ma polegać na tym, że te dzieci, które zostają w mieście miały zajęcie, mogły się tu spotkać i w przyjemny sposób odpoczywać - mówił nasz rozmówca Romuald Sobiech, prezes stowarzyszenia Fundusz Tratwa Szczecinek.

Choć pogoda nie dopisała, piknik cieszył się sporym zainteresowaniem. Na dzieci czekały konkursy, malowanie twarzy, warsztaty kulinarne oraz dmuchane zamki oraz szaleńcza zabawa, której przewodził DJ Przemo.

Pogoda dla nas jest ważna ale nie ma znaczenia, ponieważ mamy ciekawe zajęcia, interesującą ofertę. Jak widać dzieciaki dobrze się bawią. Jeśli chodzi o frekwencję to wiadomo zależy ona od pogody, ale myślę, że w każdy wtorek będzie tu coraz więcej dzieci i młodzieży - dodał nasz rozmówca.

Wakacyjna Zadyma to jedna z inicjatyw Funduszu Tratwa, który  zajmuje się między innymi aktywizacją dzieci i młodzieży. W ramach swojej działalności fundacja stwarza możliwość oraz miejsce aktywności i rozwoju zainteresowań najmłodszych. 

Spotkania w ramach tego projektu będą odbywały się przez cały lipiec i sierpień w każdy wtorek.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: