Za nami VIII Międzynarodowy Festiwal Balonowy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-10 14:08:51
Za nami VIII Międzynarodowy Festiwal Balonowy
  • Foto: TV Gawex

W miniony weekend niebo nad Szczecinkiem pełne były kolorowych balonów. Wszystko w ramach VIII już edycji Międzynarodowego Festiwalu Balonowego, który cieszy się dużą popularnością zarówno wśród baloniarzy, jak i mieszkańców Szczecinka. Łącznie w imprezie wystartowało ponad 50 balonów.

W miniony weekend niebo nad Szczecinkiem pełne były kolorowych balonów. Wszystko w ramach VIII już edycji Międzynarodowego Festiwalu Balonowego, który cieszy się dużą popularnością zarówno wśród baloniarzy, jak i mieszkańców Szczecinka.  Łącznie w imprezie wystartowało ponad 50 balonów. 

To był kolejny udany festiwal balonowy zorganizowany w Szczecinku. W dniach od 7 do 9 lipca mieszkańcy okolicy mogli podziwiać unoszące się na niebie wymyślne, kolorowe statki powietrzne.  Na imprezę zjechali się baloniarze z całej Europy, którzy w ciągu 3 dni kilkukrotnie odbyli loty nad Szczecinkiem.

Zawodnicy jak zwykle zmierzyli się w konkurencji pogoni za lisem.Tegoroczną nowością była rywalizacja splash or grab, którą wymyślono specjalnie na potrzeby szczecineckiej imprezy.Niestety żadnej z załóg nie udało się osiągnąć celu i podjąć chorągiewki umieszczonej na 3 metrowym maszcie. Nie mniej jednak zarówno uczestnicy, jak i podziwiający ich mieszkańcy entuzjastycznie przyjęli ten pomysł i konkurencja ta zapewne przygotowana zostanie w następnej edycji. Publiczności jak zwykle spodobała się również nocna gala balonów.

Mimo ciężkiej pogody w ciągu całego weekendu, baloniarze odbyli wszystkie loty, które były zaplanowane. Obszerną relacje z XIII Międzynarodowego Festiwalu Balonowego zobaczą Państwo dzisiaj w TV Gawex. Zapraszamy do oglądania. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: