Letni plener artystyczny dla dzieci i młodzieży

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-07 14:56:37
Letni plener artystyczny dla dzieci i młodzieży
  • Foto: TV Gawex

Przez prawie tydzień w naszym mieście trwał letni plener artystyczny dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez szczecinecki oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. W założeniu warsztaty miały się odbywać, jak sama nazwa wskazuje, w plenerze, jednak z powodu niesprzyjających warunków pogodowych większość zajęć przeniesiona została do budynku Gimnazjum numer 1 oraz pracowni Artystycznej Mazagro-Art.

Wakacje to czas, w którym można bezgranicznie oddać się swoim pasjom bądź też odkryć w sobie pokłady nowego talentu. Aby ułatwić młodym adeptom sztuki to zadanie szczecinecki oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii zorganizował tygodniowy, letni plener artystyczny. Jest to kolejna edycja projektu, w którym dzieci i młodzież bierze udział w warsztatach malarskich oraz rzeźbiarskich.

Jest to inicjatywa, która odbywa się po raz kolejny z tym, że pierwszy raz w Szczecinku. Poprzednie edycje odbywały się w miejscowości Spore, gdzie młodzież pracowała przede wszystkim w plenerze, malowała pejzaże, architekturę - powiedziała Aneta Chęcińska, instruktorka warsztatów malarskich.

Tematem prac zarówno malarskich jak i rzeźbiarskich jest wyobraźnia oraz fantazja. O tym, na czym polega praca dzieci i młodzieży opowiedziała nam nasza rozmówczyni.

Praca młodych uczestników polega na uruchomieniu wyobraźni, tego co głęboko tkwi w ich wizji, którą trzeba później przelać na płótno lub wymodelować w glinie.

Na warsztatach rzeźbiarskich robiliśmy twarze, tzw. zielonego człowieka, a także wizerunki słońca oraz dekoracyjne płytki z motywami roślinnymi - dodała Joanna Hajduk - instruktor rzeźby

O tym, czy młodzieży podobają się warsztaty oraz co dzieje się w ich trakcie powiedziała nam jedna z uczestniczek.

Bardzo podoba mi się, że mogę wziąć udział w tych zajęciach. Pozwalają rozwijać moje zainteresowania, umiejętności ale także spędzić w ciekawy sposób wakacje, zamiast spać do południa. Nie przeszkadza to, że nie mogliśmy wyjść, by malować w plenerze. Dzięki temu mieliśmy więcej czasu i ciekawszy temat pozwalający trochę pofantazjować - powiedziała nam jedna z uczestniczek Letniego pleneru artystycznego.

Pozostaje zatem jeszcze jedna kwestia, gdzie będzie można zobaczyć te prace? Czy trafią one do tzw. szuflady albo na strych? Nic z tych rzeczy! Już tej jesieni w Kinie Wolność zostanie zorganizowana wystawa, na której będzie można obejrzeć efekty pracy dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: