Stok narciarski powstanie w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-07 10:38:35
Stok narciarski powstanie w Szczecinku
  • Foto: wizualizacje UM Szczecinek

Szczecinek będzie miał własny stok narciarski. Już w ubiegłym roku informowaliśmy Państwa o pomyśle stworzenia na tak zwanej górce rynkowej wyciągu, gdzie narciarze i snowboardziści mogliby poczuć się jak na prawdziwych stokach. Teraz okazuje się, że realizacja takiej inwestycji jest bardzo możliwa.

Szczecinecka strefa aktywnego wypoczynku to w tym momencie jedno z najładniejszych miejsc wypoczynkowych w Szczecinku. Zgodnie z planami miasta, wokół niej powstawać mają kolejne inwestycje, które w przyszłości stworzą swego rodzaju kompleks. Wiemy już, że kolejną atrakcją tam zlokalizowaną będzie wyciąg narciarski, który zostanie zamontowany na górce rynkowej. 

Szczecinek to nie będzie Szczyrk, Krynica czy Szklarska Poręba. Nie będziemy tutaj mieli wielkich gór, natomiast mamy górkę rynkową, która jak się okazuje jest dobrze skonfigurowana pod taką inwestycje. Wystarczy ją trochę podnieść, a jest do tego okazja, ponieważ Eurovia budująca obwodnice nie wie, co zrobić z ogromnymi masami ziemi. Zgłaszają się do nas, by wskazać im miejsce do składowania tej ziemi i my chcemy właśnie nią podnieść górkę o 5 metrów. Wtedy będziemy mieli już bardzo ładny stok i po skonfigurowaniu nartostrad będzie można kilkaset metrów zjechać. - mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Jeśli są Państwo ciekawi szczegółów tej inwestycji, to zapraszamy do oglądania Szczecineckiego Programu Samorządowego.

Komentarze (4)

Bobby 2017-07-08 15:19

Kolejny bzdurny pomysł na bezsensowne wydawanie publicznych pieniędzy...Czy ta gmina nie ma innych potrzeb ? Żyjemy w Katarze? Monako czy w biednej Polsce? Zwieźcie jeszcze piasek z jakiejś budowy pod ratusz i kupcie wielbłąda i będziemy mieli w Szczecinku pustynię...Mentalna już jest...Te palmy, stoki, wieśniackie ławki marmurowe to totalna żenada...Zabawa trwa w najlepsze za pieniądze podatników...A jaki rezultat przyniosły wycieczki do Chin? Ile to kosztowało i ile miejsc pracy z tego powstało?

lola 2017-07-11 12:21

taki dla przedszkolaków???

olo 2017-07-17 21:52

Douglas schisofrenie się leczy

Gość 2017-07-19 22:48

Świetny pomysł.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: