Trwają prace ziemne pod nową halę Klastra Meblowego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-07 10:36:26
Trwają prace ziemne pod nową halę Klastra Meblowego
  • Foto: TV Gawex

Firma Kronospan rozpoczęła pierwsze prace związane z wybudowaniem kolejnej hali, która będzie działać w ramach Klastra Meblowego. Jak się okazuje chętnych firm na dołączenie do klastra jest coraz więcej, a to wiążę się z inwestycją postawienia kolejnej hali. W chwili obecnej trwają prace ziemne, mające na celu przygotowanie terenu po budowę drugiego obiektu.

Szczecinecki Klaser Meblowy rozrasta się w niebywale szybkim tempie. Ostatnio do tego grona dołączyła firma Grześkowiak, które swoje oficjalne otwarcie miała podczas tegorocznych targów Hausmesse. W chwili obecnej firma Kronospan poczyniła już pierwsze kroki w stronę wybudowania kolejnej hali produkcyjnej. "Mamy tereny przygotowane pod rozbudowę dalszą i teraz te prace, które Państwo widzą to są prace ziemne. To są przygotowawcze prace pod budowę następnej hali. Klaster rzeczywiście nam się pięknie rozwij, cały czas prowadzimy rozmowy z następnymi potencjalnymi inwestorami i dokładamy wszelkich starań aby ich pozyskać, w związku z tym ta hala z pewnością się przyda. Niedawno otworzyliśmy nową halę dla firmy Grześkowiak więc mamy nową firmę w klastrze jednocześnie z setnym punktem strefy płyt" - poinformowała nas Beata Rafało, rzecznik prasowy Kronospan.
Zgodnie z przewidywaniami zarówno burmistrza miasta jak i zarządu firmy Kronospan, w klastrze meblowym zadziałał efekt tzw. kuli śnieżnej. Chętnych inwestorów na dołączenie do klastra jest coraz więcej, co cieszy gdyż z każdą nową firmą pojawiającą się w Szczecinku, pojawiają się także nowe miejsca pracy."Mamy efekt kuli śniegowej, o której mówił burmistrz Jerzy Hardie Douglas. Rzeczywiście jeden inwestor przyciąga następnego i tak się właśnie dzieje. Mamy Tvilum, Stoltap, firmę Grześkowiak, niemiecką BHK i czekamy na następnych inwestorów" - dodała nasza rozmówczyni.

Nowa hala będzie bliźniaczym obiektem do tego, w którym  funkcjonuje firma Tvilum. Jej powierzchnia  wynosić  będzie 36 tys. m2 Póki co nieznane są konkretne daty dotyczące jej powstania, jak poinformowała nas Rzecznik Prasowa firmy Kronospan, wszystko będzie zależeć od kolejnego inwestora."To wszystko będzie zależało od inwestora, ale chcemy być przygotowani, nie chcemy tracić czasu, bo jeżeli przyjdzie inwestor i powie,że chciałby ruszać jak najszybciej to tak też zrobimy i będziemy przygotowani już z terenem, żeby ruszyć z budową hali." - powiedziała B.Rafało, rzecznik prasowy Kronospan. 

Z kolei budowa takiego obiektu to kwestia tylko kilku miesięcy. W chwili obecnej firma Kronospan prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Przypomnijmy, główna idea Klastra jest taka, że poprzez lokalizację firm branży meblarskiej czyli w tym przypadku blisko Kronospanu,  w ten sposób ograniczane są koszty transportu materiału. A to w konsekwencji może obniżyć cenę gotowego produktu. Dlatego też wiele firm coraz częściej decyduje się na tego typu rozwiązanie, które na zachodzie stosowane jest od dawna. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: