Przetargi na autobusy elektryczne

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-06 14:36:55
Przetargi na autobusy elektryczne
  • Foto: TV Gawex

Elektryczne autobusy miejskie oraz wypożyczalnie rowerów to dwie z największych inwestycji realizowanych przez Komunikację Miejską. Zadania te zostały wsparte środkami pochodzącymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał dotację o łącznej kwocie blisko 20 milionów złotych.

W 2016 roku Komunikacja Miejska postanowiła zakupić 10 autobusów elektrycznych niskopodłogowych oraz stworzyć kompleksowy system wypożyczania rowerów. Projekt ten został wsparty kwotą 20 milionów złotych pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

O tym dlaczego Komunikacja Miejska zdecydowała się na zakup autobusów elektrycznych powiedział nam Tomasz Merk, Prezes Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

Przede wszystkim dlatego, że te autobusy są dobre dla miasta. Są ciche, ekologiczne, komfortowe. Chcieliśmy dać coś nowego, podnieść jakość, zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej.

Komunikacja Miejska przystępuje do negocjacji z miastem. Po ich zakończeniu zostaną przeprowadzone przetargi na autobusy elektryczne oraz wypożyczalnię rowerów.

Właśnie przystępujemy do negocjacji z miastem, nie potrwa to długo. Do 17 lipca podpiszemy wszystkie dokumenty z Marszałkiem umożliwiające przeprowadzenie postępowania przetargowego i wtedy zakupimy te 10 elektrycznych autobusów. Oprócz tego będziemy prowadzić postępowanie przetargowe na zakup szczecineckiej wypożyczalni rowerów, całego tego systemu wraz z rowerami i stojakami. - dodał nasz rozmówca.

Po przeprowadzeniu przetargów autobusy powinny zostać zakupione w przeciągu 9 - 10 miesięcy, bo tyle trwa ich budowa. Zaś system rowerów miejskich ruszy wiosną 2017 roku.

Cała inwestycja powinna zakończyć się do końca 2018 roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: