Ruszyła budowa Skateplazy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-05 14:34:39
Ruszyła budowa Skateplazy
  • Foto: TV Gawex

Rozpoczęła się budowa szczecineckiej Skateplazy, na którą miłośnicy jazdy na deskorolkach czy bxmach czekali od wielu lat. Z początkiem tygodnia wykonawca inwestycji przywiózł pierwszą partie gotowych elementów, które w najbliższym czasie montowane będą na terenach w pobliżu strefy aktywnego wypoczynku.

Szczecinecki skate park zlokalizowany w okolicach ślusarni od lat był w opłakanym stanie, a fani jazdy na rowerach i deskorolkach walczyli o tor z prawdziwego zdarzenia. Pomysł udało się przeforsować i z początkiem tygodnia rozpoczęła się budowa Skateplazy.

Zgodnie z podpisaną umową prace budowlane pierwszego etapu Skateplazy właśnie ruszyły. W zeszłym tygodniu wykonawca przyjechał ze swoją ekipą budowlaną. Najpierw rozpoczął od prac geodezyjnych, obecnie montowane są prefabrykaty, które są formą fundamentów. W najbliższych tygodniach powinien zostać zrealizowany pierwszy etap Skateparku. Następnie będą formowane nasypy, wstawiane kolejne prefabrykaty, które będą powierzchnią jezdną oraz będzie wylewana posadzka - mówił Maciej Makselon, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Całość inwestycji podzielona na 3 etapy. Jest to związane przede wszystkim z kwestiami finansowymi.

Kiedy będą następne etapy? To na pewno pytanie do Burmistrza i Rady Miasta, bo to Radni decydują o budżecie, przyznaniu środków i realizacji budżetu. Wydaje mi się, że rozsądne byłoby robić tą inwestycję rok po roku. Także w przeciągu trzech najbliższych latach można by tą inwestycję zrealizować - skomentował Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Mimo, iż w tym roku zrealizowany będzie jedynie jeden z etapów inwestycji, skateplaza będzie mogła już funkcjonować.

Jeśli pogoda nie popsuje szyków, a te prace szczególnie przy wylewaniu posadzek są bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne, wszystko powinno zakończyć się w sierpniu. Już wtedy młodzież, która już od wielu lat czeka na ten swój wymarzony Skatepark, będzie mogła tam spędzać swój wolny czas - dodaje nasz rozmówca. 

Budowa profesjonalnej Skateplazy kosztować będzie 215 tysięcy złotych. Dodatkowe 28 tysięcy miasto wyda na instalacje oświetlenia.

Komentarze (1)

szczecinek 2017-07-06 09:07

bxmach??? rozumiem że mowa tu o bmxach a skatepark pisze się razem

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: