Letni rozkład jazdy autobusów miejskich

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-05 12:50:55
Letni rozkład jazdy autobusów miejskich
  • Foto: TV Gawex

Z okresem wakacyjnym wiąże się wiele zmian związanych z funkcjonowaniem transportu publicznego. Jak co roku Komunikacja Miejska w Szczecinku, wraz z rozpoczęciem wakacji wprowadza pewne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów. Od 26 czerwca do 31 sierpnia zawieszone zostały przede wszystkim kursy szkolne.

Z chwilą rozpoczęcia wakacji w mieście pojawia się wiele istotnych zmian. Między innymi następuje reorganizacja w kursowaniu autobusów miejskich. Letni rozkład jazdy autobusów obowiązuje od 26 czerwca do 31 sierpnia. W tym okresie nie będą realizowane wszystkie kursy oznaczone w rozkładach jazdy literą „s”, tzn.:

1) wszystkie kursy linii nr 14
2) kilka kursów porannych linii nr 3
    - z DWORCOWA (DWORZEC KOLEJOWY) o godz.: 6:37, 7:37
    - z TRZESIECKA (PĘTLA) o godz.: 7:00, 8:31
3) kursy linii nr 6
     - z BIAŁOGARDZKA (POLNA) o godz.: 7:20, 15:20
     - ze STASZICA (PĘTLA) o godz.: 7:46, 12:45, 15:49
4) kursy linii nr 9 poza kursem z TRZESIECKA (PĘTLA) o godz.: 7:28

Ponadto na okres wakacyjny został całkowicie zawieszony autobus linii 14.

Oprócz komunikacji lądowej działa również komunikacja wodna. Jedną z większych atrakcji miasta jest kursujący po jeziorze Trzesiecko tramwaj wodny. Rejsy statków odbywają się od godziny 12:00 do godziny 18:00 do półtorej godziny.

Statek rozpoczyna swój rejs na pomoście przy ul. Mickiewicza. Jeżeli będzie fala upałów i będzie duże zainteresowanie statkiem, to zostanie uruchomiony drugi statek, który będzie kursował na Mysią Wsypę - mówił Tomasz Merk, Prezes Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

W okresie letnim prowadzone są rozmaite drogowe prace remontowe, co powoduje utrudnienia w ruchu drogowym. Kolejna zmiana w kursowaniu autobusów miejskich spowodowana jest budową ronda na ulicy Kościuszki. Tutaj zmiany wyglądają następująco:

Trasa linii 1, 3, 7, 11, 13, w kierunku dworca kolejowego przebiegać będzie przez ulicę Ordona. W tym czasie przystanki Jana Pawła II/ Boh. Warszawy, Jana Pawła II/ 1-go Maja, 1-go Maja/ Jana Pawła II, Szafera/ Kaszubska, Wyszyńskiego/ Powstańców Wlkp. - będą nieczynne. Najbliższe tymczasowe przystanki dla tych linii to odpowiednio Ordona/ Jeziorna, Ordona/ Parkowa, Powstańców Wlkp./ 3-go Maja. W kierunku Osiedla Zachód trasa wszystkich linii przebiegać będzie przez ulicę „starą” Koszalińską do ulicy Mierosławskiego, na której przy posesji nr 35 zostanie utworzony przystanek tymczasowy. Przystanek Kościuszki/ Jeziorna w tym czasie będzie nieczynny.

Korzystanie ze wszystkich dotychczasowych przystanków będzie możliwe, gdy rondo będzie przejezdne. Zaś kursy autobusów szkolnych wrócą do normy od 1 września.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: