Utrudnienia drogowe na ul. Kościuszki potrwają do 17 lipca

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-05 10:59:20
Utrudnienia drogowe na ul. Kościuszki potrwają do 17 lipca
  • Foto: TV Gawex

Od kwietnia w naszym mieście trwają prace remontowe na jednej z głównych ulic w centrum Szczecinka. Już dziś wiadomo, że realizacja tego zadania niestety się przedłuży. W chwili obecnej na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jeziornej trwają prace związane z wylewaniem powierzchni asfaltowej. Z tego powodu przejazd tą drogą jest całkowicie zamknięty.

Skrzyżowanie ulic Jeziornej i Kościuszki to bardzo newralgiczny punkt miasta. Trwająca od kwietnia przebudowa tego miejsca wiązała się z utrudnieniami w postaci ruchu wahadłowego. Początkowo wszystkie prace miały się zakończyć z ostatnim dniem czerwca, jednak jak pokazuje stan faktyczny, termin ten nieco się opóźni.

„ Rzeczywiście prace na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jeziornej potrwają do 17 lipca. Obecnie to skrzyżowanie jest całkowicie zamknięte dla ruchu. Ma to związek z nową drogą, która tam powstaje. Kładziona jest obecnie masa bitumiczna, beton asfaltowy. Dzisiaj droga jest zamknięta, skrzyżowanie także. Przygotowywana jest nawierzchnia do prac. W najbliższych dniach kładziona będzie pierwsza warstwa tzw. przygotowanie pod tę drogę. Następnie położona zostanie warstwa środkowa. Czwartek – piątek kładziona będzie warstwa ścieralna czyli docelowa. Liczymy, że od soboty to skrzyżowanie będzie już otwarte." poinformował nas Mateusz Ludewicz, rzecznik UM w Szczecinku. 

Pomimo uruchomienia tego odcinka drogi, ruch w tym miejscu dalej będzie wahadłowy. Jest to związane przede wszystkim z pracami wykończeniowymi, a dokładniej z malowaniem oznakowania poziomego. Wykonawca jednak zapewnia, że termin 17 lipca nie jest zagrożony i już za chwilę wszelkie utrudnienia znikną. 

„Oczywiście przepraszamy mieszkańców za te utrudnienia. Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości, dosłownie 14 dni. Zależy nam na tym, żeby te prace w tej części  miasta  były wykonane jak najlepiej stąd nieco dłuższy termin realizacji tego zadania. Natomiast liczymy na to, że jakość wykonania tego przedsięwzięcia zrekompensuje czas oczekiwania, a wszyscy kierowcy będą zadowoleni z nowego skrzyżowania” - kończy nasz rozmówca.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: