Wiesław Kulik został tymczasowym dyrektorem szczecineckiego sanepidu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-03 14:23:19
Wiesław Kulik został tymczasowym dyrektorem szczecineckiego sanepidu
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki sanepid ma nowego, póki co tymczasowego dyrektora. Przez prawie półtora roku trwały rozmowy starosty szczecineckiego z Wojewódzką Inspektor Sanitarną w sprawie powołania na to stanowisko odpowiedniej osoby. Przez ten czas obowiązki dyrektora pełniła Barbara Szysz, która oficjalnie przeszła na emeryturę w marcu 2016 roku.

Impas w szczecineckim sanepidzie trwał przeszło półtora roku. Był on spowodowany brakiem porozumienia Starosty Krzysztofa Lisa z Wojewódzką Inspektor Sanitarną w sprawie kandydatury na stanowisko Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Przypomnijmy, w marcu 2016 roku, po prawie 38 latach pracy dotychczasowa dyrektor sanepidu, Barbara Szysz przeszła na zasłużoną emeryturę. Jednak tylko oficjalnie, gdyż od tego momentu do 30 czerwca 2017 roku pełniła ona obowiązki swojej byłej funkcji. Starosta Krzysztof Lis w ubiegłym roku przedłożył kandydatury kilku chętnych na to stanowisko, jednak nie uzyskały one akceptacji Wojewódzkiej Inspektor. Jednak wiadome było, że taki stan rzeczy nie może dłużej trwać i trzeba tej sprawie jak najszybciej zaradzić.

"Od 1-go lipca do końca tego roku czyli do 31-go grudnia, szefem Powiatowej Inspekcji Sanitarno - Epidemiologicznej jest pan Wiesław Kulik. Na razie ma powierzone obowiązki czyli będziemy obserwować czy te nasze wymagania w stosunku do zarządzania tą instytucją, zarówno ze strony starostwa, które ma nadzór nad inspekcjami, służbami i strażami oraz Wojewódzkiej Inspektor Sanitarnej spełniają się" -  powiedział Krzysztof Lis, starosta szczecinecki.
Jak przyznał starosta, kandydatura Pana Wiesława Kulika była już na samym początku przedkładana Wojewódzkiej Inspektor Sanitarnej. Jeżeli obecny kandydat spełni oczekiwania zarówno starostwa jak i Wojewódzkiej Inspektor Sanitarnej, wówczas obowiązki te zostaną mu powierzone na stałe. Osoba Pana Wiesława Kulika w szczecineckim sanepidzie jest dobrze znana. Przez ostatnie kilka lat swojej pracy zawodowej kierował on laboratorium w Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku, jak również pełnił funkcję zastępcy dyrektora tej placówki. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: