Zabawa na dachu pralni oraz bójka przy lokalu na ul. Strażackiej - raport Straży Miejskiej.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-03 11:27:36
Zabawa na dachu pralni oraz bójka przy lokalu na ul. Strażackiej - raport Straży Miejskiej.
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 26.06.2017 r. do 02.07.2017 r. strażnicy podjęli 158 interwencji w stosunku do 110 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 36 zdarzeń, z czego w 35 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

W dniu 29.06.2017 r. około godziny 21:10 patrol Straży Miejskiej interweniował na ulicy Podgórnej, gdzie dzieci biegały po dachu pralni. Na widok radiowozu trzech chłopców uciekło, a czwarta osoba, czternastoletnia dziewczyna przyznała, że weszli na dach wspinając się po rynnie. Strażnicy przeprowadzili z nieletnią rozmowę wychowawczą oraz powiadomili właściciela pralni.

W dniu 01.07.2017 r. o godz. 19:40 operator monitoringu zauważył mężczyznę, który w obecności innych osób, w tym dzieci, spuścił spodnie i załatwiał potrzebę fizjologiczną na trawniku przy ulicy Kopernika (byłe miasteczko ruchu drogowego). Strażnicy podczas interwencji wyczuwali od mężczyzny ostrą woń alkoholu, miał bełkotliwą mowę i chwiejny krok. Z uwagi na popełniony czyn zostanie na niego sporządzony wniosek do Sądu 
o ukaranie.

W nocy 2.07.2017 r. o godz. 1:50 operator monitoringu miejskiego zauważył bójkę przed jednym z lokali przy ulicy Strażackiej. Dyżurny SM skierował tam strażników, którzy zastali na miejscu interweniujący patrol Policji, któremu udzielili asysty. 

W nocy z 2/3.07.2017 r. o godz. 1:10 operator monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na dwóch chłopców, których wygląd wskazywał na ok. 8 lat, którzy szli bez opieki ulicą Boh. Warszawy. Z polecenia dyżurnego SM łączony patrol straży miejskiej i policji udał się na ulicę Boh. Warszawy gdzie zastał tychże chłopców. Dzieci powiedziały, że wyszły z domu i idą do cioci, bo ich mamy są pijane a one nie mogą na to patrzeć.Patrol udał się do mieszkania przy ulicy Kościuszki, drzwi były otwarte na oścież, obie kobiety spały. Zostały dobudzone, ich stan wskazywał na to, że są pijane. Na łóżku z jedną  z kobiet spało dziecko w wieku ok. 4 lat. Nic nie wiedziały o tym, że ich synowie wyszli  w środku nocy z domu. Trójka dzieci została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do przychodni lekarskiej, a następnie zostali przekazani cioci, która zobowiązała się sprawować nad nimi opiekę. Dalsze czynności prowadziła policja. 

W dniu 29.06.2017 r. strażnicy miejscy uczestniczyli w ćwiczeniach organizowanych przez Straż Pożarną, które odbywały się w Czarnoborze.

W dniu 30.06.2017 r. zabezpieczaliśmy tereny przyległe do placu koncertowego przy ulicy Kołobrzeskiej, gdzie odbywał się koncert.

W dniu 01.07.2017 r. w Szczecinku odbywała się „Gra Miejska”, którą również zabezpieczali strażnicy miejscy.

 

Info: J.Siemaszko

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: