[FOTOGALERIA] X Międzynarodowy Turniej Szermierczy w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-07-03 11:15:48
[FOTOGALERIA] X Międzynarodowy Turniej Szermierczy w Szczecinku
  • Foto: Alik Buczacki

Wczoraj (02.07) na hali sportowej przy ulicy Jasnej, odbył się jubileuszowy X Międzynarodowy Turniej Szermierczy Memoriał dr Adama Papee. Na to wydarzenie do Szczecinka przybyło ponad 100 młodych, współczesnych rycerzy. Oprócz zawodników z Polski, w turnieju udział wzięli również szermierze zza granicy. Zawody trwały cały dzień, niestety z powodu warunków pogodowych odwołano Finał na Dziedzińcu Zamku, podczas którego miały się odbyć pojedynki najlepszych zawodników. Zapraszamy do oglądania kolejnej porcji zdjęć z X Międzynarodowego Turnieju Szermierczego, który odbył się na hali sportowej przy ul. Jasnej w Szczecinku. Tym razem mali rycerze znaleźli się w obiektywie Alika Buczackiego. Zapraszamy do oglądania fotogalerii.

Już po raz 10 w Szczecinku odbyły się zmagania młodych szermierzy. Zawodnicy walczyli o Memoriał dr. Adama Papee- kilkukrotnego olimpijczyka w tej dyscyplinie. W sumie na planszach stanęła ponad setka zawodników z Polski, a także z Białorusi i Ukrainy. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał burmistrz miasta, Jerzy Hardie Douglas, który swego czasu również często fechtował.

"Fechtowałem przez wiele, wiele lat. Wiele różnych sportów uprawiałem włącznie z szybownictwem, ale najdłużej trenowałem szermierkę i potem jak zostałem burmistrzem postanowiłem zrobić wszystko żeby ten sport również zagościł w Szczecinku. Udało się, taka sekcja szermiercza powstała przy SP 7. Wtedy również próbowałem ożywić ten sport również dla dorosłych ponieważ szermierkę można uprawiać w każdym wieku" - powiedział burmistrz miasta, Jerzy Hardie - Douglas.

Współcześni rycerze na tegorocznym Turnieju fechtowali  w szabli i szpadzie. Organizatorzy ze względów czasowych nie zdecydowali się na floret. "W tamtym roku było więcej zawodników, bo jeszcze dodatkowo startowali floreciści i florecistki. W tym roku ze względu na ograniczony czas  i lepszą sprawność prowadzenia turnieju zdecydowaliśmy się na dwie bronie"  - wyjaśniła Aniela Sosnowska, organizatorka turnieju w Szczecinku.
Pierwotnie zawody podzielone zostały na dwie części i rozgrywane były w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pierwsza z nich rozpoczęła się w godzinach porannych na hali przy ulicy Jasnej w Szczecinku i trwała do godzin popołudniowych. Wielki finał miał się rozpocząć o godzinie 17:00 na dziedzińcu szczecineckiego Zamku, jednak z powodu niesprzyjających warunków pogodowych organizatorzy podjęli decyzję o rezygnacji z drugiej części, podczas której mieli się zaprezentować najlepsi z najlepszych. Mimo wszystko podczas tych potyczek nie zabrakło emocji, dobrych humorów, walki i determinacji. Dla najlepszych zawodników przygotowano dyplomy i nagrody rzeczowe.
Na dłuższą relację z tego wydarzenia zapraszamy do jutrzejszego (04.07) programu lokalnego w telewizji Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: