Synoptycy radzą aby pamiętać o parasolach. Przewidywane obfite opady deszczu.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-06-30 13:06:44
Synoptycy radzą aby pamiętać o parasolach. Przewidywane obfite opady deszczu.
  • Foto: TV Gawex

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem na obszarze województwa zachodniopomorskiego od godz. 09:30 do godz. 24:00 dnia 30.06.2017 r. opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 45 mm.. Stopień zagrożenia 2 (w 3-stopniowej skali).

W związku z powyższym, zaleca się: 
 
1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.

2. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsc pobytu, aż do ustąpienia opadów. Jeżeli opadowi towarzyszyć będzie gradobicie, odsunąć się od okien, a przebywając na zewnątrz, skryć się w bezpieczne miejsce.

3. Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

4. Wypasane zwierzęta gospodarskie, przepędzić w bezpieczne miejsca.

5. Biwakując w bezpośrednim sąsiedztwie brzegów rzek i jezior, natychmiast przenieść obóz w wyżej położone, bezpieczne miejsce.

6. Zrezygnować z podróżowania samochodem. Jeżeli podróż jest konieczna unikać przejeżdżania przez rozległe kałuże, pod wiaduktami i podziemnymi ciągami komunikacyjnymi.

7. Nie parkować samochodów nad studzienkami ściekowymi i w rejonach, które mogą ulec zalaniu. 8. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: