Porozumienie Samorządowe podsumowuje akcje społeczne

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-06-30 11:01:00
Porozumienie Samorządowe podsumowuje akcje społeczne
  • Foto: TV Gawex

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe zorganizowało w środę, 28 czerwca konferencje prasową w jednym ze Szczecineckich hoteli. Podczas spotkania z mediami przedstawiciele ugrupowania ze starostą Krzysztofem Lisem na czele, podsumowali ostatnie działania społeczne.

Porozumienie Samorządowe znane jest z tego, iż chętnie włącza się w różnego rodzaju akcje charytatywne oraz społeczne. Na zorganizowanej wczoraj konferencji podsumowano  dwa ostatnie wydarzenia. Jedno z nich odbyło się 29 marca i nazwano je „ Być mądrym na drodze”.

Taką pierwszą konferencję zorganizowaliśmy 29 marca - "Być mądrym na drodze". Dedykowana do młodych ludzi, którzy uzyskają prawo jazdy, ale też nie są doświadczeni. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co związane było z konferencją i ilością później odzewu na tą naszą inicjatywę. - powiedział Prezes Stowarzyszenia Krzysztof Lis.

Druga akcja związana była z przeciwdziałaniem uzależnieniom. 7 czerwca zorganizowano spektakl pod tytułem działka.

Jesteśmy ogromnie zdumieni, że faktycznie tak duży jest odzew ludzi, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. To znaczy, że jest pewna nisza, która wymaga większego zaangażowania. Organizacje pozarządowe, a taką też jesteśmy, mają możliwość działania w tych obszarach i wypełniania pewnych zadań dedykowanych do społeczności lokalnej. W sposób szczególny trzeba mówić do młodych ludzi, którzy często pod wpływem kolegi, koleżanki, jakiś emocji, czy jakiejś sytuacji postąpią tak a nie inaczej, to później decyduje o ich życiu. - dodaje Krzysztof Lis.

Porozumienie Samorządowe ruszyło górę lodową. Mówi się, że człowiek jest na górze a sześć siódmych pod spodem, to my zaczynamy dochodzić od samej góry do samego dołu. Pierwsze to niesamowite wystąpienie aktorów, którzy pokazali, jak rodzice postrzegają problem swoich dzieci. Jest taką jakby kontynuacją wszystkich działań podejmowanych do tej pory przez Stowarzyszenie, bo edukacja, profilaktyka zawsze była celem nadrzędnym. - mówi Izabela Jadwiżyc, promotor zdrowia i dodaje: To co zadziało się po spektaklu, ruszyło lawinę, masę telefonów. Kiedy młodzież ma odwagę stanąć i powiedzieć, po prostu szukam pomocy i ratunku, kiedy dzwoni młody 16-letni człowiek po odwyku alkoholowym, po pierwszym detoksie, przyjmujący amfetaminę i prosi o pomoc, o rozmowę to ręce opadają. Wszystkie działania, które są przez Stowarzyszenie podejmowane, mają na celu pomóc. My nie mamy na celu zostawić tych młodych ludzi samych. 

Jak podkreślał starosta Krzysztof Lis – stowarzyszenie nie ma zamiaru na tym poprzestać i w przyszłości oprócz akcji charytatywnych organizowane będą właśnie tego typu spotkania dla młodzieży i nie tylko.

Chcemy reagować na wszelkiego rodzaju różne sytuacje i potrzeby. Jeżeli pojawi się jeszcze jakakolwiek nisza, która jest związana z niesieniem pomocy, to na pewno nasze stowarzyszenie będzie chciało w tym aktywnie uczestniczyć. Każdego z nas kto ma dzieci małe a małe będą kiedyś duże, może to dotknąć. Ważne jest to abyśmy, dość wcześnie zareagowali albo przynajmniej pokazali jakie są sytuacje i jak i jak z nimi sobie radzić. To jest niesamowicie ważne. Stąd ta propozycja cyklicznych naszych działań. Najpierw to co było związane z poruszaniem się pojazdem, teraz dedykowana do młodych ludzi, następnie do rodziców, Mamy też jeszcze pomysł aby zamknąć to pod koniec roku jakimś ogólnym podsumowaniem w formie konferencji. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: