Zbigniew Węglowski podsumował sezon MKP Szczecinek

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-06-30 08:42:23
Zbigniew Węglowski podsumował sezon MKP Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

Miejski Klub Piłkarski Szczecinek zakończył  sezon 2016/2017. Aktualnie piłkarze mają przerwę wakacyjną, a to dobry czas na podsumowanie tego, co udało się osiągnąć w minionych rozgrywkach. O sukcesach i porażkach klubu opowiada Zbigniew Węglowski, trener drużyny.

To był drugi sezon Miejskiego Klubu Piłkarskiego. Oczekiwania kibiców wobec nowo powstałej drużyny od samego początku były bardzo wysokie. Kibice oczekiwali w tym roku walki o awans, ale niestety szczyt tabeli był nieosiągalny.

Ten sezon był dla nas trudny. Nieraz tak sobie rozmyślałem nad tym, gdzie jest  granica pomiędzy sukcesem a momentem, w którym byśmy troszkę mówili, że mamy niedosyt. Ten moment był bardzo blisko. Ten Puchar Polski zadecydował o tym, że jednak jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszyscy wiedzieli, że o tym zwycięstwie zadecydował tylko jeden karny. To centymetry zaważyły o tym, że mówimy, że sezon był udany. - mówił trener Węglowski.

Na przestrzeni całego sezonu drużyna MKP grała w kratkę. Dobre mecze przeplatały się z porażkami z teoretycznie słabszymi rywalami. Zapytaliśmy trenera Zbigniewa Węglowskiego, czego zabrakło drużynie, by rywalizować o triumf w lidze.

Tego, co zwykle. Tego, czego nam brakuje to przede wszystkim szerokiej kadry, zawodników, którzy mają bardzo dużą jakość, jeśli chodzi o V ligę. Takich, którzy mają doświadczenie w grze na wyższym poziomie. I jeśli tylko nadarzy się taka szansa, że będziemy mogli na tych zawodnikach, których tutaj mamy bazować, plus jeszcze móc w jakiś sposób zasilić tę kadrę zawodnikami ogranymi będziemy z tego korzystać.

Największym sukcesem w tym sezonie, a także w całej krótkiej historii istnienia klubu był triumf w zachodniopomorskich rozgrywkach pucharu polski. Udział w tym mieli również piłkarze z akademii piłkarskiej szczecinek, którzy w tym sezonie włączani byli do zespołu MKP.

W tej rundzie pokazaliśmy, że tych zawodników wstawiamy, bo jednak ta młodość i chęć rywalizacji na wyższym poziomie, niż w drużynach juniorskich, daje tyle adrenaliny tym chłopakom i ambicji, że w pojedynczych meczach i nawet w takich meczach o stawkę, jak Puchar Polski, dwóch juniorów strzelało decydujące karne. Także udało im się i z tego jesteśmy zadowoleni, że możemy posiłkować się Akademią i że ci chłopcy w pewnych momentach dają nam dużo jakości i wytchnienia tym, którzy gają najwięcej minut. - dodaje nasz rozmówca.

Sezon niedawno się zakończył, ale już niebawem zawodnicy wrócą z urlopów i rozpoczną przygotowania do następnych rozgrywek, które rozpoczną meczem z Błękitnymi Stargard w 1 rundzie Pucharu Polski. Wszystkich kibiców zapraszamy już 15 lipca, by kibicować naszej drużynie w drodze po jak najlepsze wyniki sezonu. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: