Miasto Szczecinek nie oszczędza na oświacie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-06-29 15:02:41
Miasto Szczecinek nie oszczędza na oświacie
  • Foto: TV Gawex

Powracamy jeszcze na chwilę do tematu nowej sieci szkół w naszym mieście. W związku z wdrażaniem nowej reformy, w dniu wczorajszym informowaliśmy Państwa jak będzie wyglądał krajobraz edukacyjny w Szczecinku w nowym roku szkolnym 2017/2018. Dziś przedstawimy stronę finansową tego przedsięwzięcia oraz przypomnimy zadania jakie są prowadzone w obiektach szkolnych naszego miasta.

Nowa reforma edukacji to fakt. Od nowego roku szkolnego obowiązywać będzie nowa mapa placówek oświatowych w naszym kraju. W trakcie procesu wdrażania nowej ustawy oprócz pytań ilu nauczycieli straci pracę oraz jak ta zmiana odbije się na uczniach podnoszono jeszcze kwestie dotyczące finansów. Ile będzie kosztowała nowa sieć szkół w Szczecinku – to pytanie zadaliśmy dyrektorowi Komunalnego Centrum Usług Wspólnych, Tomaszowi Czukowi. "Trudno teraz to w tej chwili oszacować. Ja nie podam żadnych konkretnych przykładów. Natomiast warto tutaj powiedzieć, że jeśli chodzi o wydatki budżetowe miasta to my na oświacie nie oszczędzamy. Można również stwierdzić z całą stanowczością, że w tej kwestii traktujemy wszystkie szkoły publiczne i niepubliczne na równi. Niepubliczne szkoły w Szczecinku mają się bardzo dobrze, są przez nas dotowane i to w dość wysokim stopniu. Co więcej, kiedy popatrzymy na strukturę szczecineckiego budżetu to ogromna suma pieniędzy trafia do naszych placówek oświatowych" - powiedział Tomasz Czuk, dyrektor KCUW w Szczecinku.
W chwili obecnej miasto prowadzi różnego rodzaju modernizacje obiektów szkolnych oraz inwestycje związane np. z budową nowej sali sportowej przy szkole podstawowej nr 6. "Dla przykładu podam przynajmniej ten koszt inwestycji jaki wyniosą pobieżne remonty naszych placówek oświatowych podczas tych wakacji. Aktualnie kończy się gruntowny remont sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1 czyli w przyszłej Szkole Podstawowej nr 6 gdzie powstanie naprawdę świetna sala gimnastyczna, znakomicie wyposażona, z wyremontowanymi pomieszczeniami dla nauczycieli wf-u, z nowym sprzętem, z nową nawierzchnią poliuretanową, a więc spełniającą te najwyższe standardy jakościowe. Inwestycja ta pochłonęła przeszło 100 tys. zł. Gruntowny remont wszystkich sanitariatów w SP 7 to jest koszt rzędu 75 tysięcy. Do tego należy dodać jeszcze remont sali gimnastycznej w SP 1 – to wszystko daje ogrom środków finansowych, wydatkowanych na infrastrukturę edukacyjną. To idzie po prostu w miliony" - kończy nasz rozmówca. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: