Drawsko Pomorskie rozpoczęło sezon wakacyjny

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-06-28 13:41:34
Drawsko Pomorskie rozpoczęło sezon wakacyjny
  • Foto: Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim

W poniedziałek (26 czerwca) oficjalnie rozpoczęły się wakacje. W związku z okresem letniego wypoczynku uruchomione zostały strzeżone kąpieliska w naszej gminie oraz wykonany został szereg prac przygotowujących obiekty sportowo-rekreacyjne do przyjęcia mieszkańców gminy oraz turystów spędzających na naszych terenach wakacje.

Na plaży miejskiej nad jeziorem Okra uruchomione zostały boiska do plażowej piłki nożnej oraz siatkowej. Podobnie jak w latach poprzednich kąpielisko będzie w okresie wakacyjnym strzeżone. Do dyspozycji najmłodszych będą zjeżdżalnie oraz zabawki wodne.

Na miłośników wodnych atrakcji czekają w tym sezonie dodatkowe niespodzianki. W ramach budżetu obywatelskiego - po raz pierwszy przeprowadzonego w tym roku w naszej gminie - zrealizowany zostanie projekt „Okra z pomysłem”.  W planie jest zatrudnienie animatorów, którzy przez okres wakacji organizować będą zajęcia sportowo-rekreacyjne. Zamontowane zostanie również nagłośnienie, zakupione będą urządzenia wodne do zabaw. Pomysły znajdujące się w projekcie niewątpliwie urozmaicą spędzanie wolnego czasu plażowiczom.

Strzeżone będzie również kąpielisko wiejskie w Gudowie nad jeziorem Lubie. Możliwe jest również wodowanie tam łodzi po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunem obiektu pod nr tel. 731 102 146.
Na obu plażach postawione zostały przebieralnie oraz toalety. Dodatkowo na plaży miejskiej w Drawsku Pomorskim funkcjonuje punkt gastronomiczny.

info: Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: