Rajd Breslau Poland w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-06-26 14:29:07
Rajd Breslau Poland w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Największy w Europie rajd offroadowy Breslau Poland 2017 zawitał do Szczecinka. Kilkadziesiąt motocykli, quadów, pojazdów UTV, aut terenowych oraz małych i dużych ciężarówek pojawiło się o godzinie 10 na Placu Kamińskiego, gdzie specjalnie dla mieszkańców przygotowano strefę show start.

Nie od dziś wiadomo, że tereny naszego regionu idealnie nadają się na rywalizacje rajdową. Fani offroadu często organizują tu różnego rodzaju imprezy, a jedną z nich jest międzynarodowy rajd Breslau Poland, który dzisiaj zagościł do Szczecinka.

Jest to w tej chwili największy rajd w Europie, porównywany do kultowego Dakaru. Jest to rajd, przy którym pracuje międzynarodowy zespół, a samo zawodnicy również są  z całej Europy. Jest to elita offroadowego światka, która dobrowolnie poddaje się katordze w terenie przez 6 dni. - mówi nam Zbyszko Gaik, koordynator imprezy. 

Uczestnicy rajdu pojawili się dzisiaj rano na Placu Kamińskiego. Tam o godzinie 10:00 rozpoczął się start kolejnego odcinka wyścigu. Zawodnicy przejechali ulicami miasta, by udać się tam, gdzie samochody rajdowe czują się najlepiej, czyli na tereny leśne. 

Do rajdu zgłosili się kierowcy motocykli, quadów i wielu innych pojazdów terenowych. Najliczniejsze reprezentacje przyjechały z Francji i Niemiec. Liczną grupą byli także Polacy, Słowacy czy Szwajcarzy. Rajd Breslau Poland zakończy się 1 lipca na poligonie drawskim. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: