Powiatowo - Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-06-23 15:32:22
Powiatowo - Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017
  • Foto: TV Gawex

23 czerwca, punktualnie o godzinie 12:00 w kinie Wolność odbyło się Powiatowo-Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017, w którym udział wzięli wszyscy dyrektorzy szczecineckich i okolicznych szkół, a także uczniowie i rodzice.

Zakończenie roku szkolnego to chwila, na którą z utęsknieniem wyczekują nie tylko sami uczniowie ale również nauczyciele i dyrektorzy. Jest to również doskonała okazja do dokonania pewnego bilansu zarówno w sferze zdobytej nauki jak również w życiu wszystkich placówek szkolnych i przedszkolnych. Dzisiejsza uroczystość składała się m.in. z takich podsumowań. 
Tradycyjnie, dzisiejsze wydarzenie zainaugurował Hymn Państwowy po uprzednim wprowadzeniu sztandarów szkolnych. 
Oficjalne zakończenie roku zgromadziło wielu znamienitych gości m.in. na uroczystości pojawili się Poseł na Sejm RP Radosław Lubczyk, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Robert Sępień, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Adam Wyszomirski,  burmistrz miasta Szczecinek – Jerzy Hardie Douglas, starosta szczecinecki Krzysztof Lis, a także reprezentująca biuro Posłanki Małgorzaty Golińskiej, dyrektor Małgorzata Mazurek oraz radni miejscy i powiatowi. Wszyscy wspólnie gratulowali uczniom i nauczycielom tegorocznych osiągnięć. Po oficjalnym powitaniu gości głos zabrali kolejno starosta Krzysztof Lis, a następnie burmistrz miasta Jerzy Hardie – Douglas.  „Ten kończący się rok szkolny dla samorządu miejskiego był z całą pewnością dużym wyzwaniem. Wdrażana reforma oświaty wymusiła na nas przede wszystkim podjęcie uchwały na podstawie której ustaliliśmy nową sieć szkół podstawowych jakie będą funkcjonowały w naszym mieście już od najbliższego września. Podeszliśmy do tego wyzwania z odpowiedzialnością, należytą troską o dobro szczecineckich placówek oświatowych i uczących się w nich dzieci i młodzieży. Obiecałem Państwu rok temu, podczas Powiatowo-Miejskich uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego, że zrobimy wszystko co w naszej mocy aby złagodzić skutki, moim zdaniem zbyt pochopnie wdrażanej reformy – nie jest tajemnicą, że nie jestem jej entuzjastą. Niemniej dura lex sed lex, robimy wszystko żeby było dobrze. Słowa dotrzymałem, z całą odpowiedzialnością mogę dzisiaj powiedzieć, że w podległych miastu szkołach nie będzie żadnych zwolnień.” - powiedział w swoim przemówieniu burmistrz Jerzy Hardie Douglas.

Po przemówieniach przyszedł czas na wręczenie nagród dla najlepszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wyróżniono także najlepszego absolwenta szkoły ponadgimnazjalnej. W tym roku jest to Patrycja Markiewicz, która uzyskała średnią 5,5. Młoda absolwentka ILO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku w swoim krótkim przemówieniu zachęcała młodszych kolegów do sukcesywnej nauki, która jak przekonywała na swoim przykładzie, w pewnym momencie zaprocentuje i zdobywanie jej będzie znacznie prostsze.  Nagrodzono także najlepszego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej – w tym roku był to Paweł Szafran uczeń I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Jego średnia to 5,2. Swoje nagrody dla najlepszych uczniów szkół technicznych i zawodowych przyznała także firma Kronospan. 
Uroczystego wręczenia nagród najlepszym uczniom szkół niepublicznych dokonali dyrektorzy tychże placówek - Wiesław Suchowiejko, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO oraz Szymon Cieślar, dyrektor Prywatnego Liceum i Gimnazjum w Szczecinku. Warto dodać, że to właśnie te placówki tradycyjnie zdobywają najwyższe wyniki na egzaminach gimnazjalnych, a także na maturach w naszym mieście.  

Władze powiatu i miasta wykorzystali również okazję do tego aby wspólnie podziękować wszystkim dyrektorom publicznych placówek szkolnych.
Starosta szczecinecki Krzysztof Lis, tradycyjnie wręczył również statuetkę „Menagera oświaty”, którym w tym roku został Janusz Sienkiewicz, dyrektor ZS nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku. 
Gospodarzem tegorocznego Powiatowo-Miejskiego Zakończenia Roku Szkolnego 2016/2017 był Zespół Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku, który zadbał także o przepiękny program artystyczny, przepełniony twórczością Wojciecha Młynarskiego. 
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: