Uczniowie zakończyli rok szkolny 2016/2017

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-06-23 11:29:16
Uczniowie zakończyli rok szkolny 2016/2017
  • Foto: TV Gawex

Ostatni piątek czerwca zwykle jest dniem, podczas którego odbywa się uroczyste zakończenie roku szkolnego wszystkich szkół, a także oficjalna, powiatowa uroczystość. Właśnie dzisiaj  uczniowie oficjalnie podsumowali kolejne dziesięć miesięcy zmagań, biorąc udział w akademiach szkolnych i odbierając świadectwa promujące ich do wyżej klasy. Teraz wszystkich czekają dwa miesiące zasłużonych wakacji, by we wrześniu znów zająć tym, co najważniejsze, czyli nauką. 

Zakończenie roku szkolnego to zawsze ten magiczny dzień, który kończy ciężkie zmagania w szkole, a rozpoczyna dwa miesiące wakacji. Uroczyste zakończenia odbyły się we wszystkich szczecineckich szkołach. Z naszą kamerą odwiedziliśmy dzisiaj Szkołę Podstawową nr 7. Tam o godzinie 8:30 na gimnastycznej oficjalnie podsumowano rok szkolny. Uczniowie przygotowali występy artystyczne, odebrali również wyróżnienia i nagrody za ostatnie 9 miesięcy wytężonej pracy.


Ciesze się, że każdy z tych uczniów uczy się na miarę swoich możliwości i to jest najważniejsze. Czerwony pasek jest taką nobilitacją za cały rok nauki, ale są uczniowie, którzy paska nie osiągną, lecz ich wkład w naukę również jest ogromny. - mówi nam Maciej Kaźmierski, dyrektor SP 7 

Teraz dzieci rozpoczynają wakacje, czyli najpiękniejszy, letni okres, kiedy nie muszą się niczym przejmować. Przez ten czas zarówno dzieci, jak i nauczyciele mogą naładować akumulatory, by po dwóch miesiącach wrócić do szkoły z nową energią. 

Dzisiaj, oprócz uroczystości w szkołach, zorganizowano także Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego w kinie Wolność. Punktualnie o godzinie 12:00 rozpocznie się uroczystość, której gospodarzem jest w tym roku Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Relacje z tego wydarzenia zobaczą Państwo dzisiaj po serwisie informacyjnym. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: