Trwają prace przy budowie kolejnego asfaltowego odcinka na Mysią Wyspę

  • KW
  • 2017-06-20 09:42:28
Trwają prace przy budowie kolejnego asfaltowego odcinka na Mysią Wyspę
  • Foto: TV Gawex

Mysia Wyspa od wielu lat jest bardzo atrakcyjnym miejscem, gdzie wielu mieszkańców oraz turystów lubi spędzać wolny czas. Jedni wybierają się tam na spacery, drudzy dojeżdżają rowerami lub dopływają tramwajem wodnym, a jeszcze inni chcieliby dojechać samochodami. I właśnie po to, aby ułatwić komunikację tym ostatnim, powstaje kolejny odcinek drogi asfaltowej prowadzący na wyspę od strony Żeglarskiej.

Inwestycja realizowana jest przy współpracy Miasta Szczecinek wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych. Przypomnijmy, kilka lat temu miasto wspólnie z Lasami Państwowymi ulepszyło drogę na Mysią Wyspę poprzez wykonanie nawierzchni gruntowej. Następnie przedłużono ulicę Żeglarską i na odcinku 1800 metrów wyasfaltowano część należącą do miasta. Pozostała część, jadąc od strony Trzesieki, była nawierzchnią gruntową. Teraz jednak się to zmieni, a asfalt zostanie położony na kolejnych 900 metrach, aż do zjazdu na Mysią Wyspę.

Prace przebiegają bardzo szybko. Dzisiaj (20.06) od godzin porannych rozkładana jest masa asfaltowa. Na czas prac droga jest nieprzejezdna.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: