Parafiada w kościele pw. NNMP w Szczecinku

  • KW
  • 2017-06-18 20:09:36
Parafiada w kościele pw. NNMP w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W niedzielę (18 czerwca) o godzinie 14:00 rozpoczęło się spotkanie parafian kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku. Organizatorzy wydarzenia jak co roku przygotowali szereg atrakcji, konkursów i zabaw, a wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz kościoła.

Festyny parafialne zwane parafiadami organizowane są w okresie letnim przez większość kościołów. Dzisiaj taka impreza odbyła się na terenach przed kościołem mariackim. W ramach wydarzenia odbyły się różnego rodzaju występy artystyczne oraz zbiórka pieniędzy na remont kościoła. 

Parafianie jak co roku tłumnie przybyli na festyn, by wspólnie z innymi spotkać się i spędzić razem czas. Przez kilka godzin całe rodziny integrowały się, wspólnie słuchając muzyki, jedząc pyszne przygotowane potrawy z grilla, a także wykonane przez parafian ciasta. Podczas parafiady dla każdego zostało przygotowanych wiele atrakcji. Oprócz wspomnianych występów artystycznych na scenie, przygotowanych zostało wiele konkursów i zabaw dla dzieci. 

Na relację z festynu zapraszamy niebawem do TV GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: