Kolejni dawcy i biorcy poznali się podczas XI Ogólnopolskiego Spotkania Zrealizowanych Dawców Szpiku i Wolontariuszy

  • KW
  • 2017-06-17 14:35:31
Kolejni dawcy i biorcy poznali się podczas XI Ogólnopolskiego Spotkania Zrealizowanych Dawców Szpiku i Wolontariuszy
  • Foto: TV Gawex

W Szczecinku trwa XI Ogólnopolskie Spotkanie Zrealizowanych Dawców Szpiku i Wolontariuszy oraz tych osób, które są po przeszczepie szpiku kostnego. Dzisiaj (17.06) w kinie Wolność odbyła się wyjątkowa uroczystość - poznanie się dawców i biorców.

Szczecinek jest wyjątkowym miejscem, gdyż to właśnie stąd pochodzi najwięcej dawców, którzy uratowali życie pacjentom, dla których przeszczep szpiku był jedynym lekarstwem. Dlatego też nad Trzesieckiem od kilkunastu lat odbywa się wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku rozpoczęło się w piątek 16 czerwca. To właśnie wczoraj do Szczecinka przybiegli biegacze z Międzyrzecza, pokonując tym samym ponad 200 kilometrów. Uroczyste zakończenie biegu miało miejsce tradycyjnie przy Muzeum Regionalnym w Szczecinku. 

Natomiast dziś w kinie Wolność miało miejsce poznanie się dawców i biorców. Spotkanie zorganizowane zostało przez Fundację Przeciwko Leukemii i bez wątpienia był to wyjątkowy moment. To właśnie przy okazji tego dorocznego wydarzenia kolejne wyleczone osoby dowiadują się, kto uratował ich życie. Spotkanie biorcy z dawcą to chyba najwyższy możliwy poziom emocji. Emocje towarzyszą zarówno związanej wspólnym szpikiem parze, jak i wszystkim obecnym. Zanim dojdzie do takiego spotkania obie strony muszą być do tego przygotowane - każda z osób dobrowolnie zgadza się na udział w takim wydarzeniu. Podczas tegorocznego spotkania w Szczecinku doszło do poznania się trzech dawców i trzech biorców. 

Na zakończenie uroczystości w kinie na scenie odbył się występ artystyczny. Zakończenie spotkania zaplanowano na niedzielę 18 czerwca.

Relacja z wydarzenia niebawem w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: