Przewoził amfetaminę w nogawce spodni i kole zapasowym

  • KW
  • 2017-06-14 14:01:24
Przewoził amfetaminę w nogawce spodni i kole zapasowym
  • Foto: TV Gawex

Kryminalni wspólnie z policjantami ze szczecineckiej drogówki zatrzymali na trasie Czaplinek - Szczecinek osobowego forda do kontroli drogowej. W trakcie interwencji okazało się, że pasażer w nogawce spodni ukrył woreczek z amfetaminą, a w kole zapasowym pojazdu mundurowi odnaleźli kolejne woreczki z substancją zabronioną.

Na trasie Czaplinek - Szczecinek w miejscowości Sitno policjanci ze szczecineckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki Ford Fokus. Kontrola mundurowych zakończyła się zatrzymaniem pasażera pojazdu. Szczecineccy kryminalni wezwani na miejsce interwencji podczas przeszukania 28 - latka znaleźli przy nim woreczek foliowy z białą pastą, który mężczyzna ukrył w nogawce spodni. Jak się później okazało było to ponad 50 gramów amfetaminy. W trakcie sprawdzenia pojazdu funkcjonariusze znaleźli drugą część zabronionej substancji, tym razem ukrytą w kole zapasowym samochodu. Łącznie mundurowi znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 gramów amfetaminy. 28-letni pasażer forda został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa szczecineckiej policji.

Mieszkaniec Szczecinka usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego materiału w sprawie decyzją prokuratora wobec 28-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: