Nowe nazwy ulic w Bobolicach

  • KW
  • 2017-06-14 12:57:33
Nowe nazwy ulic w Bobolicach
  • Foto: TV Gawex

Z dniem dzisiejszym, tj. 14.06.2017 r. weszły w życie uchwały Rady Miejskiej w Bobolicach w sprawie zmiany nazw ulic. Od teraz stosowane będą nowe nazwy, czyli: ul. Mieszka I zamiast ul. Świerczewskiego, ul. Spokojna zamiast ul. Sawickiej i ul. Podgórna zamiast ul. Wandy Wasilewskiej.

W najbliższym czasie każdy właściciel i współwłaściciel nieruchomości (wg ewidencji gruntów) otrzyma pisemne zawiadomienie o nowej nazwie. Jednocześnie gmina powiadomi o zmianie nazw instytucje (Urząd Statystyczny, Urząd Skarbowy, ZUS, KRUS, Pocztę, Starostwo Powiatowe) oraz służby ratunkowe.

Apeluję do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi i podawanie właściwego nowego adresu podczas załatwiania wszelkich formalności w urzędach i instytucjach. Urzędowa zmiana nazwy ulicy nie powoduje konieczności wymiany dowodu osobistego - wyjaśnia Magdalena Pachołek, inspektor ds. gospodarki przestrzennej Urzędu Miejskiego w Bobolicach. Mimo trudności w początkowym okresie przechodzenia na adresy z ulicami liczymy, że w efekcie usprawni to codzienne życie mieszkańców, znacznie ułatwi poruszanie się po naszej miejscowości gościom oraz firmom kurierskim, a przede wszystkim pomoże służbom ratunkowym w szybkim dotarciu do mieszkańców - dodaje. W tym celu również w najbliższym czasie na tych ulicach (i nie tylko) pojawią się tablice kierunkowe z nazwami ulic.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: