Remont trzech sal wiejskich, zakup dwóch nowych wozów strażackich - inwestycje w gminie Szczecinek

  • KW
  • 2017-06-14 14:36:39
Remont trzech sal wiejskich, zakup dwóch nowych wozów strażackich - inwestycje w gminie Szczecinek
  • Foto: TV Gawex / sala wiejska w Turowie

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Szczecinek. W ostatnim czasie udało się pozyskać kilka dotacji na realizację różnych inwestycji na terenie gminy. Przyznane środki są już pewne. Obecnie władze gminy przygotowują się do przetargów mających na celu wyłonienie wykonawców tych zadań.

Remont trzech sal wiejskich, zakup dwóch nowych wozów strażackich czy przebudowa zbiornika retencyjnego w Turowie to tylko kilka, ze sporej listy zadań, na które udało się gminie Szczecinek pozyskać środki finansowe w ostatnim czasie. Udało nam się uzyskać dofinansowanie na głęboką termomodernizację trzech sal wiejskich w Wilczych Laskach, Turowie i Parsęcku. Otrzymaliśmy też dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i jesteśmy już po zakupie wozów strażackich o wartości 400 tysięcy złotych - wyjaśnia wójt gminy Ryszard Jasionas i zaznacza, że nowe samochody zostały przekazane podczas ostatniego święta strażaków i obecne są już w eksploatacji.

Kolejne inwestycje, które zostały dofinansowane to budowa drogi w Parsęcku na odcinku 1200 metrów oraz przebudowa stawu na zbiornik retencyjny w Turowie. Następne, równie ważne zadania przewidziane do realizacji w tym roku to termomodernizacja budynku szkoły w Wierzchowie oraz dobudowanie fragmentu sieci kanalizacyjnej w miejscowości Parsęcko i Tarnina. Mamy przyznane środki na termomodernizację szkoły w Wierzchowie (...). Otrzymaliśmy też dofinansowanie na budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowości Tarnina, która połączy się z siecią w Parsęcku - dodaje wójt.

Gmina zamierza również wykonać kilka zadań w ramach środków własnych m.in. drogę między Godzimierzem a Marcelinem oraz drogę w Wojnowie. Aktualnie Urząd Gminy Szczecinek jest w trakcie przygotowywania procedur przetargowych, które powinny zakończyć się na przełomie czerwca i lipca. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w okresie, kiedy są dogodne warunki pogodowe. Jak powiedział nam wójt, gmina złożyła jeszcze kilka wniosków na dofinansowanie, m.in. na budowę kolejnego zbiornika retencyjnego oraz budowę sieci kanalizacyjnej w Wilczych Laskach.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: