Licealistki w ławach sejmowych

  • KW
  • 2017-06-13 14:22:08
Licealistki w ławach sejmowych

1 czerwca z okazji dnia dziecka odbyły się w Warszawie 27. Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży, których tematem była: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej". W tym wydarzeniu udział również wzięły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

Sejm Dzieci i Młodzieży to alternatywa dla pokazania poglądów dotyczących postrzegania świata politycznego przez młode pokolenia. Dzięki temu poznają oni wizję polityczną przyszłej Polski. W tym wydarzeniu udział wzięli uczniowie szczecineckich szkół, m.in. z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety. Młodociane posłanki dostały możliwość wyjazdu za pośrednictwem Pani Aliny Antoniak-Czajki, która wprowadziła je do świata obrad sejmowych. Przepustką do udziału w tegorocznych obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży była inicjatywa polegająca na projekcie powstania ronda im. Władysława Andersa w Szczecinku.

Uczennice miały okazję wziąć udział w głosowaniu oraz wysłuchać przemówień swoich kolegów i koleżanek, a także zwiedzić stolicę.

Komentarze (1)

Gość 2017-06-13 15:11

A uczniowie z KEM to drugi sort, o którym się nie wspomina

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: