Wyróżnienie dla powiatu szczecineckiego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku

  • KW
  • 2017-06-13 08:54:30
Wyróżnienie dla powiatu szczecineckiego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

''Dziecko jest najważniejsze'' – to hasło tegorocznego, piątego już Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego, wydarzenia propagującego odejście od instytucjonalnej opieki nad dzieckiem. Kongres odbył się 8 czerwca br. w Ministerstwie Rozwoju. Jego organizatorem była Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, a współorganizatorami: Fundacja Przyjaciółka oraz miasto stołeczne Warszawa. Partnerem wydarzenia była Fundacja EY. Natomiast patronat honorowy sprawowali: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Minister Sprawiedliwości oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

Tradycyjnie już kongres był okazją do wręczenia wyróżnień dla najlepszych samorządów i rodziców zastępczych. Po raz trzeci Koalicja na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej przyznała wyróżnienia dla powiatów. Jako, że tegoroczny Kongres był jubileuszowy, koalicja przyznała wyróżnienia tym samorządom, które według niej od pięciu lat konsekwentnie wspierają rozwój rodzinnej opieki zastępczej - wyjaśnia rzecznik szczecineckiego starostwa Piotr Rozmus. Niezmiernie cieszy fakt, że wyróżnienie „Za 5 lat konsekwentnego wspierania rozwoju rodzinnej opieki zastępczej” otrzymał powiat szczecinecki oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku. Dyplomy odebrała uczestnicząca w wydarzeniu Dyrektor PCPR Małgorzata Kubiak – Horniatko.

(…) Mamy podpisane umowy z 5 rodzinnymi domami dziecka – przypomina Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Pełnią one funkcję związaną z tym co dotyczy rodzicielstwa zastępczego, ale już w trochę innej formie i innym systemie organizacyjnym. W rodzinach zastępczych przebywa ok. 180 naszych dzieci. W  roku ubiegłym na rodzicielstwo zastępcze wydaliśmy 3,8 mln zł, więc są to duże środki finansowe. Niemienie cieszy fakt, że znaleźliśmy się w gronie tych samorządów, które od wielu lat zmieniają to co jest związane z rodzicielstwem zastępczym – dodaje.

Oprócz powiatu szczecineckiego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wyróżnienia otrzymali:

  • miasto Gdynia i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni,
  • powiat kędzierzyńsko – kozielski i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie – Koźlu,
  • powiat kępiński i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie,
  • miasto Kielce i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kielcach,
  • powiat krapkowicki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krapkowicach,
  • powiat poznański i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu,
  • miasto Sosnowiec i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu.

Koalicja nagrodziła także organizatorów Rodzinnej Pieczy Zastępczej: Częstochowskie Centrum Wsparcia Rodziny i Ośrodek Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu.

Wyróżnienie dla powiatu szczecineckiego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: