Na przystanku pobili i okradli 46-latka. Podczas zatrzymania mieli 270 gramów marihuany i amfetaminę

  • KW
  • 2017-06-12 14:06:56
Na przystanku pobili i okradli 46-latka. Podczas zatrzymania mieli 270 gramów marihuany i amfetaminę
  • Foto: TV Gawex

Kryminalni ze Szczecinka zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, którzy dokonali rozboju na mieszkańcu Szczecinka. Mężczyźni najpierw bili po całym ciele poszkodowanego, a następnie ukradli mu torbę z zakupami. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczecinku zastosował wobec podejrzanego 20-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Wobec drugiego z zatrzymanych mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W miniony czwartek do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku dotarła informacja, że na jednym z przystanków autobusowych na terenie miasta dwóch mężczyzn zaatakowało 46 - latka. Sprawcy najpierw pobili pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu torbę z zakupami i telefon. Podejrzewani oddalili się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku.

46- latek o wszystkim poinformował policję. Funkcjonariusze przeprowadzili w miejscu zdarzenia szczegółowe oględziny i rozpytali świadków. Po poddaniu analizie wszystkich zebranych informacji i przeprowadzonym czynnościom operacyjnym, kryminalni wytypowali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Szczecinka - wyjaśnia mł. asp. Anna Matys z KPP w Szczecinku. Mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany przez kryminalnych ukrywał się w jednym z mieszkań na terenie miasta. To tam policjanci zatrzymali 20 - latka i jego o rok starszego wspólnika. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 270 gramów marihuany i prawie 18 gramów amfetaminy.

Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku wystąpił z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec 20- latka 3-miesięczny areszt. Wobec drugiego z zatrzymanych mężczyzn zastosowano dozór Policji. Za popełnione przestępstwo może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności - podsumowuje mł. asp. A. Matys.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: