''Zdrowe zęby mamy - marchewkę zajadamy'' - podsumowanie programu zdrowia jamy ustnej

  • KW
  • 2017-06-09 14:48:29
''Zdrowe zęby mamy - marchewkę zajadamy'' - podsumowanie programu zdrowia jamy ustnej
  • Foto: A. Matias

7 czerwca 2017r. w Przedszkolu Publicznym im. Kornela Makuszyńskiego odbyło się podsumowanie Przedszkolnego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy pt. „Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy” we współpracy z SANEPID-em.

Zdrowe i piękne zęby świadczą o zdrowym i dobrym samopoczuciu. W stosunku do dzieci w wieku przedszkolnym potrzebny jest nie program leczenia, ale zapobiegania próchnicy zębów zarówno mlecznych, jak i zaczynających się wyrzynać zębów stałych. W Polsce najważniejszym problemem związanym ze zdrowiem jamy ustnej u dzieci i młodzieży pozostaje próchnica. Bardzo zły stan uzębienia cechuje w Polsce szczególnie dzieci przedszkolne. Program miał doprowadzić do uświadomienia dzieciom i rodzicom, że systematycznie wykonywane zabiegi higieniczne, zdrowe odżywianie i kontrole zębów przez stomatologa są najskuteczniejszym działaniem profilaktycznym.

W Przedszkolu odbył się teatrzyk pt. „Zdrowy ząbek” w wykonaniu dzieci 3-letnich z grupy KOTKI CZYŚCIOSZKI oraz 5-letnich z grupy KRÓLICZKI. Gośćmi podczas występu byli Dyrektor Przedszkola – Grażyna Herchel – Szeremeta, Izabela Jadwiżyc – promotor zdrowia z SANEPID-u oraz wszystkie grupy przedszkolne. Odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Zdrowy ząbek”. Na koniec wszyscy wypowiedzieli głośno hasło „Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”, a przy okazji zajadali pyszną i zdrową marchewkę.

info: Agnieszka Matias

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: