III Ogólnopolski Konkurs Literacki ''Niektórzy lubią poezję'' rozstrzygnięty

  • KW
  • 2017-06-08 15:11:16
III Ogólnopolski Konkurs Literacki ''Niektórzy lubią poezję'' rozstrzygnięty
  • Foto: TV Gawex

8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku odbyło się uroczyste podsumowanie III Ogólnopolskiego Konkursu "Niektórzy lubią poezję". To już VI edycja konkursu (III w randze ogólnopolskiej), na którą wpłynęło ponad 600 prac młodych twórców z 50 miast całego kraju. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 7 w Szczecinku przy współpracy z Klubem Poetyckim "OPAL".

Wręczenie nagród poprzedził program artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 przygotowany pod okiem nauczycieli języka polskiego. Na spotkanie z poezją do Szczecinka zjechali się najmłodsi twórcy z różnych regionów Polski, m.in. z Wałcza, Szczecinka, Kołobrzegu czy Włocławka. W tym roku o nagrodę główną konkurowało ponad 600 wierszy. Komisja, w skład której weszli członkowie szczecineckiego Klubu Poetyckiego "OPAL" pod przewodnictwem Krystyny Mazur, stanęła przed niezmiernie trudnym zadaniem - wyborem zwycięzców i wyróżnionych. W konkursie przydzielono 2 nagrody główne za I miejsce, nagrody za zajęcie 2 i 3 miejsca, a także wyróżnienia I i II stopnia. Pierwsze miejsca przyznano Mai Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku oraz Szymonowi Szczerbie ze Szkoły Podstawowej w Piaskach.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione wiersze umieszczono w specjalnie wydanym z tej okazji tomiku, które otrzymał każdy uczestnik, upamiętniając tym samym laureatów i ich małe dzieła. Swoim patronatem imprezę wsparli m.in. firma Kronospan, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Posłowie na Sejm RP: Małgorzata Golińska i Radosław Lubczyk oraz Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie-Douglas, SAPiK oraz Telewizja Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: