Dworzec kolejowy w Szczecinku będzie własnością miasta

  • KW
  • 2017-06-08 10:56:29
Dworzec kolejowy w Szczecinku będzie własnością miasta
  • Foto: TV Gawex

Jeszcze w lutym br. informowaliśmy o próbach burmistrza Szczecinka mających na celu przejęcie ponad 100-letniego budynku dworca PKP, które zakończyły się niepowodzeniem. W ostatnim czasie jednak do ratusza dotarła wspaniała wiadomość - Spółka PKP zmieniła zdanie i wyraziła zgodę na oddanie szczecineckiemu samorządowi obiektu przy ulicy Dworcowej.

Szczecinecki dworzec PKP od dawna popada w coraz to głębszą ruinę, a spółka PKP w najbliższym czasie nie zamierza tego zmienić. Dlatego też sprawą zainteresował się Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas, który już kilka miesięcy temu zaproponował właścicielowi przejęcie mienia i stopniową rewitalizację. Po pierwszych rozmowach miasto otrzymało informację, że Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Poznaniu rekomenduje takie rozwiązanie dla zarządu krajowego PKP. Ostatecznie jednak zarząd odmówił przejęcia, co według burmistrza miało związek polityczny. Wydawało się, że wszystko idzie dobrze, po czym otrzymaliśmy odpowiedź odmowną. Dla mnie to była ewidentnie decyzja polityczna i nie mogłem się z nią zgodzić, ale też nie mogłem nic zrobić - komentuje Jerzy Hardie-Douglas.

Sprawa została nagłośniona i zbiegła się ona ze zmianami w PKP, gdzie powołano nowy zarząd spółki, który inaczej spojrzał na temat szczecineckiego dworca. Mam informację, że na piśmie wyrażono zgodę na rozpoczęcie procedury, która doprowadzi do oddania miastu dworca. Rozmawiamy m.in. na temat uchwał, które muszą zostać podjęte w PKP - wyjaśnia burmistrz i informuje, że na lipcową sesję Rady Miasta przygotowana zostanie uchwała dotycząca wyrażenia chęci przejęcia obiektu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w tym roku przygotowania zostanie dokumentacja i plan remontu dworca kolejowego w Szczecinku, natomiast w roku 2018 miasto przystąpi do remontu.

Komentarze (5)

Jerzy 2017-06-08 12:31

Już się cieszę,że zniknie ta śmieszna I niegodna miasta powiatowego tablica informacyjna " PKS Szczecinek DWORZEC AUTOBUSOWY" mając nadzieję,że w wyremontowanym obiekcie będą wspólne, nowocześnie wyposażone kasy,oraz poczekalnie PKP i PKS. Koniecznie nad wejściem głównym do budynku musi wróć ten stary,zabytkowy,okrągły zegar. Po jego zniknięciu, dworzec kolejowy stracił duszę,wyniosła się gastronomia,kioski,budynek opanowały demony.........................P O W O D Z E N I A !

Bobby 2017-06-09 23:32

Fakt, Dworzec jest obleśny. Remont mocno się przyda.

Dorota 2017-06-10 23:22

Witam remont dworca miał być zrobiony kilka lat temu za fundusze unijne 100% refundacji dla powiatu do 50 tys mieszkańców kolej nie skorzystała później glupkowato tłumaczono dziennikarzowi że będą sami remontować z dotacjami a mogli za fri ciekawe co wyjdzie tym razem

mini 2017-06-12 00:35

oby miasto jak naj szybciej zmienilo tem stary, ale PIEKNY budynek w cos czego beda nam inni zazdroscic...POWODZENIA , I DO ROBOTY !!!

Krzysztof 2017-06-30 17:12

To bardzo dobra wiadomość! I życzę powodzenia w realizacji tej inwestycji, niezależnie od tego, kto aktualnie sprawuje władzę. Ten budynek to zabytek i wizytówka. I warto po prostu o nią zadbać :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: